İhtiyaç Kredisi Yapılandırması!

Kredi kartları için düzenlenen Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi kampanyasının ardından ihtiyaç kredisi için de yapılandırma kampanyası başlatılmış durumda. Üstelik 60 ay vade ile bütçenize uygun bir şekilde ödeme imkanı ile! Detaylar yazımızda.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde kredi kartı borcu mağdurları için Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi kampanyası adı altında bir kampanyaya start vermişti. Bunun ardından şimdi de İhtiyaç Kredisi için de ayrıca bir düzenleme gelmiş bulunmakta üstelik tüm bankalarda! 60 aya varan vade oranları ile. İhtiyaç kredisi borçları için 60 aya varan yapılandırılması ile ilgili karar gelince bankalar da harekete geçmiş bulunmakta. Kamu bankaları ilk sırada olmak üzere bir çok banka, ihtiyaç kredisi yapılandırma için çalışmalarını başlatmış bulunmakta. Tabi hal böyle olunca kredi borcu olanlar gözlerini, bankaların borç yapılandırması faizlerini ne oranda uygulayacağı konusuna çevirdiler. Haberimizin devamında ihtiyaç kredisi yapılandırması ile ilgili tüm detaylara sizler için yer verdik.

İşte İhtiyaç kredisi yapılandırması hakkında merak edilen tüm soruların cevapları şu şekilde!

Başvurular Hangi Tarihte Başlıyor ?

Bahsi geçen konuya ilişkin düzenlemeler, bu hafta başından itibaren uygulamaya geçmiş bulunmakta. İhtiyaç kredisi borcu bulunan vatandaşlarımızın şahsen başvuru yapması halinde yapılandırma işlemleri ve yapılandırma süreci başlayacak. Tek yapmanız gerek başvuruya giderken yanınızda T.C. Kimlik numaranızın yazdığı kimlik belgeniz ve çalışıyorsanız gelir belgenizle beraber başvuru yapmanız yeterli olmaktadır.

Bu Düzenlemeden Kimler Faydalanabilecek?

Bahsi geçen yapılandırma taleplere bağlı olacak. Kullandıkları ihtiyaç kredisinin anaparasını veya faiz geri ödemeleri geciktiren vatandaşlarımız faydalanabilecek. Bu yapılandırmadan faydalanabilmek için kredinin 10 Şubat tarihinden önce kullanılmış olması gerekmektedir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Düzenleme, Yapılandırma Yeni Alınacak Kredileri Kapsıyor mu ?

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) mevzu bahis olan yönetmeliği sadece kredi borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlarımızı kapsamakta. Yeni ihtiyaç kredisi kullanacaklara uygulanacak vade oranlarını kapsamıyor.

Yapılandırma Başvuru Son Tarihi Ne Zaman?

Kredi kartları için sunulan yapılandırmada da olduğu gibi, ihtiyaç kredisi yapılandırması için de başvuru için herhangi bir süre kısıtı bulunmamaktadır.

Kullandırılacak Krediler de Faiz Oranları Nasıl Olacak?

Bu konu şuan için bir netlik kazanmış değil ama bulunduğumuz hafta içerisinde bankaların bu oranları açıklaması bekleniyor.

Taksitte 60 Ay Zorunluluğu Var mı?

İhtiyaç kredisinin yapılandırılmasında 60 aylık vade, başvurunuza müteakip başlayacak. Ancak bu vade sayısının üzerine çıkılamayacak. Fakat eğer isterseniz vade sayısını 60’ın altında da belirleyebilirsiniz.

Temel Başvuru Şartları Nedir?

Yapılandırma başvurusunda bankaların uyguladığı mevcut kredi değerlendirme kriterlerinin yanında, başvuru yapan kişilerin lehine ek olarak kriterlere göre de değerlendirilebilecek. Tüm durumlarda değerlendirme kriterleri yasal mevzuat sınırları içerisinde olacak.

Hayat Sigortası Yapılacak mı ? Ve Kefil İstenecek mi?

Hayat sigortası tüketici kredilerinde kişinin isteğine bağlı olarak standart bir üründür. Ayrıca yapılandırma başvurusu esnasında şahıslardan herhangi bir kefil talebi olmayacak.

Başvuru ücreti bulunuyor mu?

Başvuru İçin Herhangi Bir Ücret Ödenecek mi?

Başvuru için hiç bir ücret söz konusu olmayacak. Birleştiren ihtiyaç kredisi kullanıp mevcut kredi kartı borçlarını yapılandıran vatandaşlarımız aynı bankadan ihtiyaç kredisini de yapılandırma imkanına sahip olacak.

Borç Sınırı Bulunuyor mu?

Yapılandırılacak kredi borcu için her hangi bir sınır belirlenmemiştir. Bin liralık borç ta 150 bin liralık borçta yapılandırma işlemine tabi tutulabilecek. Ama kredi kartında da olduğu üzere vatandaşın gelirinin bu borcu ödeyebilip ödeyemeyeceğine bakılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir