Kosgeb Desteğinden Yararlanan Sektörler

KOSGEB 3624 sayılı kanun ile küçük ve orta düzeyde olan işletmelere hen işin ilk kuruluşunda hemde sonrasında işin yürümesini sağlamak amacıyla ekonomik destek veren kamu kuruluşudur.

1990 yılından bugüne kadar birçok firma KOSGEB’ten destek alarak ülkeye kendini kazandırmış ve bir çok kişiye istihdam sağlamıştır. KOSGEB 2019 yılında da destek vermeye devam edecektir. Bakan Varank 2019 yılındada Kosgeb desteklerinin misliyle süreceğinin müjdesini verdi.

Ticarileşmeye Tam destek

2019 yılı destek programından AR-GE ürünlerinin endüstrileşmesine ve ticarileşmesine daha çok önem verileceği belirtildi. Verilecek destekler ”
personel, kira, teknik danışmanlık ve eğitim,yazılım giderleri,techizat v.b” konularda destek sürdürülecek.

Kosgeb destekleri

Uçtan Uca Yerlileştirme

Bankan Varank bu program kapsamında firmaların kuruluş aşamasındaki ticarileşme aşamasındaki giderlere de destek verilecegi müjdesi verdi. Şuan yerlileştirme kapsamında mevcutta 73 adet projenin desteklendiğini söyleyen Bakan Varank “yerli metro aracı, boji iskeleti,modüler trafik radarı ” gibi yerli teknolojik ürünlerin üretimine destek sağlanacağı bilgisini verdi.

ve bazı konularıda aşağıda başlık altında sizlerle paylaşmak isteriz.


  • İŞ BİRLİĞİNE 10 MİLYON TL

  • YÜKSEK TEKNOLOJİYE 360 BİN TL

  • ŞEHİT ,GAZİ YAKINLARINA POZİTİF AYRIMCILIK

  • ERKEN ÖDEME İMKANI

  •  İŞLEMLER E-DEVLET’E TAŞINDI

  • YENİ DESTEK MODELLERİ YOLDA

Yukarıdaki başlıklarda da belirttiğimiz gibi desteğe başvuracak olan firmaların işi bir hayli kolaylaştırılmaya çalışılmış aşağıdaki metinde hangi sektörlerin Kosgeb desteğinden yararlanacağı bilgisi liste halinde belirtilmiştir.Desteklenen tam listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir