Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2019

Günümüz şartları pek zor olduğundan ve çalışan bir kişinin aldığı maaşın tek başına yetmemesinden dolayı kredi kartlarına mecbur hale gelir olduk. Evimize bir eşya alırken, yahut ailemizin farklı ihtiyaçlarını giderirken kredi kartı eskiye nazaran artık çok normal hale gelmiş bulunmakta. Biz bu aldıklarımızı kredi kartından çekip alıyoruz ama bir yandan da bankaya borçlanıyoruz ve vatandaşımızın ekstre günü geldiğinde bunları ödemekte zorlandığı pek bir aşikar. Bankalar da bu yüzden borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlara kredi kartı borcunu taksitlendirme imkanı sunmakta. Peki 2019 yılında kredi kartı borcu taksitlendirme nasıl yapılır ? Taksitlendirme işlemleriyle ilgili merak ettikleriniz bu yazımızın devamında. Kredi kartınızın borcunu ödemekte zorlanıyorsanız, geliriniz de herhangi bir değişim olduysa hatta işinizden ayrıldıysanız bu borcunuzu taksitlendirebilir ve zorluk çekmeden ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır ?

T. C. Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Kredisi

Öncelikle kredi kartı borcunuzu taksitlendirmek istiyorsunuz ve buna nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, ilk iş olarak bunu bankaya bildirerek başlayabilirsiniz. Unutmadan söylememde fayda vardır, eğer durumunuzu bankaya bildirip taksitlendirme işlemi yaparsanız taksitinizi ödeyemeyip icra takibine düşerseniz çekinmeden yine bankanızı veya icra takibine düşürmesi için dosyanızın verildiği avukatla ilk siz iletişime geçin yani tabiri caizse ilk adımı atan siz olun. İlk adımı atarsanız borcunuz da indirim bile yapılabilir. Mesela örnek verecek olursak Garanti Bonus kredi kartına sahipsiniz ve bazı sorunlarınızdan dolayı bankanıza olan kredi kartı borcunuzu ödeyemediniz. Paniğe kapılmayın Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri’ ni veya size en yakın Garanti Bankası şubesini kullanarak borcunuzu kolaylıkla taksitlendirebilirsiniz. Varsayalım ki banka borcunuzu taksitlendirmeyi kabul görmüyor işte o zaman Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Kredisi sayfalarına bakabilir ve şartları taşıyorsanız bu kampanyadan yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın bu kampanyasından bir başka yazımızda daha detaylı bahsedeceğim, fakat ufak detaylar vermekte fayda vardır. Bu kampanya ile sadece Ziraat Bankası’ na ait kartların borcunu ödeyebiliriz diyenleriniz olacaktır ama düşündüğünüzün tam tersi diğer bankalara olan kredi kartı borcunuzu da Ziraat Bankası aracılığıyla rahatlık ve kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Fazla kullanmak zorunda kaldığınız kredi kartlarınızın borcunu taksitlendirerek düşük ve uygun faiz oranlarıyla zorlanmadan sıkıntı çekmeden ödeyebilirsiniz. Ama önce müşterisi olduğunuz bankanın çalışanıyla müşteri hizmetlerinden ya da şubeden iletişime geçerek hangi kredi kartınızın borcunu taksitlendirecekseniz, sizden talep edilen bilgilerinizi verip kolayca taksitlendirme işleminizi yapabilirsiniz. Unutmayın ki taksitlendirme işleminizi sizin kendi gelir durumunuzu ve bankanın şartların doğrultusunda yapabilirsiniz. Kredi Kartı harcaması ya da Nakit Avans harcamalarınız sebebiyle bankanıza olan borcunuzu ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımız üzerlerindeki faiz ve anapara yüklerini azaltarak, uygun taksit sayısı seçenekleriyle kredi kartı borçlarını ödeyebileceklerdir.

Bu borçlarınız için uygulanacak en yüksek faiz oranları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından akdi faiz olarak açıklanmıştır. Bu oranlar aylık %2,25 kredi kartlarınıza uygulanacak en yüksek gecikme faizi oranı iste %2,75 olarak belirlenmiştir. Kredi kartı kullanımınıza en fazla 12 Ay, İhtiyaç Kredisi ne ise 36 aya kadar vade şansından faydalanabilirsiniz. Kredi kartı borçlarınızı yine kredi kartınız üzerinden yapılandırabileceğiniz gibi nakit avans kullanarak da 12 aya kadar vade imkanıyla yapılandırıp ödeyebilirsiniz. Nakit avans ile kredi kartı borcunuzu yapılandırmak isterseniz %1,84 faiz uygulanmaktadır. Bu yolu yani nakit avans kullanıp borcunuzu ödemek istiyorsanız bankanızla iletişime geçebilirsiniz. Size en yakın şubeye giderek ve ya müşteri hizmetlerine ulaşarak borcunuzun taksitlendirme işlemini yorulmadan yapabilirsiniz. 2019 da kredi kartı borcu yapılandırması ve taksitlendirmesi ile ilgili bilgilere bu yazımızda kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Umarız açıklayıcı ve faydalı bir yazı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir