Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (Kesin Onay)

Kredisi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, sicili bozuk olana kredi, sorunlu banka siciline kredi, bozuk sicil ile kredi çekmek hakkında tüm bilgiler bu yazımızın devamında yer almakta. Günümüzde bankalar ile çalışabilmek için ilk olarak banka kredi sicilinizin yani KKB’ nin (kredi notunuzun) yüksek ve istikrarlı bir halde olması gerekiyor. Ancak sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar, kredi notu düşük seviyede olanlara kredi veren bankalar da hali hazırda mevcuttur. Yani kredi notunuz düşük seviyelerde ise ve geçmişte beraber çalıştığınız bankalarda ki bulunan siciliniz bozuksa endişe etmenize hiç gerek yok. Bu yazımızda sizler için sicili bozuk olanlara kredi veren bankların listesini hazırladık. Bu sayede kredi siciliniz ne kadar bozuk olursa olsun ve kredi notunuz istediği kadar düşük olsun kredi çekebilecek ve mevcut borçlarınızdan kolaylıkla kurtulabileceksiniz. Önceki zamanlarda kredi sicili bozuk olanlara veya kara listede olanlara kredi verildiğinde BDDK tarafından bu kişilere kredi veren bankalar cezalandırılıyordu ve bankalar da bu gibi işlemlere sıcak bakmıyor ve yanaşmıyordu. Ama artık durumlar değişti, peki kara listede olan kişilere kredi veren bankalar hangileri?

Kara Listede Olan Kişilere Kredi Veren Bankalar Listesi

Biraz önce bahsi geçen kriterlere sahip olan kişilerin de kredi kullanabilme imkanı var. Ancak yasal icra takibine düşmüş veya bankalar ile ilgili ciddi problemler yaşadı iseniz ve hala yaşamaktaysanız bu yazımız size göre olmayabilir. Ama yine de şansınızı denemek size kalmış bir şeydir. Bu duruma örnek verecek olursak bankalar tarafından icra takibine alınmış ve sürekli ödemeleriniz de bir sıkıntı gecikme yaşadıysanız bankalar tarafından pozitif bir netice almanız zor olmaktadır. Bu gibi durumlarda senetle kredi fikrini düşünebilirsiniz buda sizin kendi kararınıza kalmış bir durumdur. Ancak aşağıda bulunan bankalardan da kredi başvurusunda bulunmayı düşünebilirsiniz. Peki bu bankalar hangi bankalar? Bu bankalardan gerçekten kredi sicilim bozuk olsa da kredi çekebilir miyim ? Gelin hep beraber bunları inceleyelim.

En son yapılan yasa değişikliğinden sonra bankalarda kötü sicile sahip olan vatandaşlar için genel bir sicil affı getirilmiştir. Bu sicil affının sayesinde daha önce sicili bozuk olan vatandaşlar hiç bir şekilde kredi kullanamıyorken bundan sonra bu sicil sıkıntısı çeken vatandaşlar da kredi kullanabilmekte. Daha önceki zamanlar da kullanılamıyorken bu vaziyet vatandaşlar için ciddi mağduriyet konuları oluşturuyordu. Şimdi ise öncelikle sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların listesini oluşturacak ve sonrasında başvuru işlemlerini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Aşağıda bulunan bankalarla çalışmıyorsanız bile sizin için en uygun olan bankayı belirleyerek sizlere anlattığımız şekillerde başvurular da bulunabilir ve kredinize onay alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanların Kredi Çekebilmek Mümkün mü?

Herhangi bir bankadan kredi çekebilme talebinde bulunabilmek için öncelikle belli başlı şartları tamamlamanız gerekmektedir. Bu şartlar arasında belirleyici olarak en çok önem taşıyan faktör de kredi geçmişiniz ve bankalara karşı olan siciliniz. Kredi borçlarını düzenli ödeyen ve zamanında bitirip kapatan kişiler kolay bir şekilde kredi alabileceklerdir. Fakat kredi sicili bozuk olan kişilerin kredi kullanmaları biraz daha zordur. Ülkemizde yasal takipte olanlara kredi veren bankalar olsa bile özellikle hakkında yasal icra takibi süreci başlatılmış bir şahsın kredi başvurusu büyük ihtimalle reddedilecektir. Ancak kredi yapılandırmasına giden, borcunu ödeyip bitiren, sicili bozuk kişiler banka kredilerinden faydalanabilirler.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Banka Listesi

Ülkemizde bankacılık sektöründe hizmet vermekte olan sayısızca gerek kamu kuruluşu gerekse de özel kuruluş bulunmakta. Bu kuruluşların fazlalığı ve genişletilen kredi imkanları silici bozuk olan vatandaşlarında kredi kullanabilmesinin önünü açmıştır. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyen pek çok kişi de bankacılık sektöründe oluşan bu rekabet ortamından faydalanabilirler. Kredi sicili bozuk kişiler için neredeyse hemen hemen bütün bankalar kredi vermektedir. Bunlara örnek verecek olursak;

 • ING Bank
 • Akbank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Finansbank
 • TEB
 • ICBC Bank
 • Aktifbank
 • Yapıkredi

Yukarıdaki listemizde bulunan bankalardan herhangi birini seçerek kredi notunuz düşük, kredi siciliniz bozuk olsa bile kredi kullanabilirsiniz. Şimdi de kredi başvurunuzu nasıl yapacağınızı ve nasıl onay alabileceğinizi anlatalım. Bu bankalar hangi şartlarda kredi verir? Kredi sicili bozuk olanlara neden kredi verir?

İhtiyacınıza en uygun krediyi kolaylıkla alabilmeniz için sizden bazı şartları bulunduruyor olmanız beklenmekte. Özellikle kredi sicili, kredi notu, gelir durumunuz vb. pek çok önemli faktör kredi kullanabilmeniz için oldukça önem arz etmektedir. Ülkemiz de son dönemlerde yapılan yasal düzenlemelerin sonucunda kredi hizmetlerinin alanı genişletilmiş ve bankaların daha da çok kişiye kredi vermesinin önü açılmıştır. Bu yönde kara listede olanlara kredi imkanı veren bankalar ortaya çıkmıştır ve kredi sicili bozuk olan insanlar için çeşitli kredi seçenekleri sunmaktadırlar. Kredi notu; kredi çekmek isteyen bir vatandaş için en belirleyici faktördür.

Banka, kredi başvurunuzun sonrasında sizden ek bilgi ve belgeler isteyerek kredinizi reddedebilir. Bu gibi olumsuzlukların önüne geçebilmek için yanınızda bankaya giderken mutlaka gelir beyanı götürmelisiniz. Çalışmış olduğunuz iş yerinizden net bir maaş bordrosu alarak gitmeniz kredinizin onaylanma ihtimalini oldukça yükseltir. Ancak bu şartları sağladığınız da bile kredi başvuru limitinizin en fazla 100.000 TL olduğunu aklınızda bulundurun. Üzerinize kayıtlı her hangi bir gayrimenkul bulunuyorsa kredi miktarınız daha da artabilir.

Gelir bilginiz yeterli gelmiyor ve banka kredinizi hala onaylamıyorsa sizden birde kefil talebinde bulunabilir. Çalışmak istediğiniz bankaya bir kefil gösterirseniz ve o kefilin de bankalarda bulunan geçmiş kredi sicili iyi durumdaysa sizin siciliniz ne kadar bozuk olsa da krediniz onaylanabiliyor. Bu bahsettiklerimiz net bilgi olmamakla beraber tamamen yorumdur ve her bankanın çalışma prensibi farklılık gösterebilir. Kredi başvurusu yapacağınız bankayı başvuru yapmadan önce detaylı bir biçimde araştırmak sizin için en mantıklısı olacaktır.

Kredi Çekebilmek İçin En İdeal Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Bankalara karşı olan sicil bozukluğu temel olarak kredi notunuzun düşük bir seviyede olduğunu ifade etmektedir. Bankalarla olan geçmişiniz kredi aralığınızın kredi çekebilmek için yeterli bir aralık olup olmadığını belirlemektedir. Kredi notu için risk taşıyan gruplar ve en ideal seviyeler ise şöyledir;

 • 1700 – 1900 Çok iyi
 • 1500 – 1699 İyi
 • 1100 – 1499 Düşük risk seviyesi
 • 700 – 1099 Orta risk seviyesi
 • 0 – 699 Çok kötü

Olarak belirlenmektedir. Kredi çekebilme süreciniz de kredi notunuza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Örnek verecek olursak; riskli ve düşük seviyelerde bulunan bir kredi notuna sahipseniz, kredinizi çekerken; kefil, teminat vb uygulamalarla karşı karşıya kalabilir ve kredinizi çekme süreniz uzayabilir. Sicili bozuk ve kredi notu düşük seviyede olan kişiler uzun bir araştırma sonucu ve yeterli teminatlar sonucunda kredi çekebilirler.

Sicili Bozuk Olanların Kredi Almak İçin Yapması Gerekenler

Kredi notu ve banka sicili, kolaylıkla kredi çekebilmeniz için en önemli faktörlerdir. Findeks üzerinden de anından sorgu yapabilirsiniz. Bankaların belirlemiş olduğu şartlara göre kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için isa bankalar genelde sizden;

 • Kefil
 • Ek teminat
 • İpotek
 • Gelir durumu vb.

Gibi gibi faktörleri karşılamanızı beklemektedir. Pek çok zaman düşük miktarlı krediler, Sicili bozuk olan olan kişilere ancak bu şartları sağladığı taktirde verilebilmektedir. Özellikle kefil ve teminatlarınız kredi çekebilmeniz de size yüksek oranda kolaylık sağlayacaktır. Unutmayınız ki kara listede olan, sicili bozuk kişilerin kredi almaları için zor ve uzun bir süreci takip etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir