Taşıt Kredisi Çekerken Bulundurmanız Gereken Evraklar!

Taşıt kredisi kullanırken çalıştığınız banka sizden bir takım evrak ve bilgi talebinde bulunmaktadırlar. Bunun nedeni sizinle yapacakları sözleşmeyi şekillendirmek ve alacağınız aracın nasıl ve hangi şekilde ödemeniz gerektiğini belirleyecek prosedürlerdir.

Çoğu banka bazen aynı belgeleri talep etmeyebiliyor. Bir çok banka sizden sadece T.C. kimlik numaranızın yazdığı kimliğinizi talep ederken, bazı bankalar ise adresinizi teyit eden elektrik veya su faturası gibi belgelerin talebin de bulunabilmektedirler.

Lakin taşıt kredisi alacağınız banka, aracınızı alacağınız şirketle beraber çalışıyorsa sizden çok fazla belge ve bilgi talebinde bulunmuyorlar. Sadece kimliğinizi vermeniz yeterli olabiliyor. Bunun yanı sıra kullandığınız taşıt kredisi için ön ödeme olarak belli bir miktar peşinat vermeniz yeterlidir. Taşıt kredinizi kullanırken gereken belge ve bilgileri banka yetkilisi bizzat sizden talep edecektir. İstenen bu belgeler nüfus cüzdanı, elektrik, su, telefon, doğal gaz faturası gibi ya da ikametgah adresinizin bulunduğu herhangi bir fatura gibi belgelerdir. Bu belgeleri kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Asıl önem taşıyan nokta varsa daha önceden kullanmış olduğunuz herhangi bir kredinizin not düşük olmaması gerekmektedir. Çünkü taşıt kredisi ya da diğer kredi türleri kullanımı sırasında çoğu vatandaşın başına düşük kredi notu derdi açılır. Bu sebepten dolayı vereceğiniz peşinat sağlam bir miktar da olursa bu aşamayı kolaylıkla atlatabilirsiniz. Taşıt kredisi kullanırken bir çok banka sadece kimlik belgenizle işlem yapabilmektedir. Bu sebepten dolayı taşıt kredinizi kullanacağınız zaman düşük faiz ve cazip seçenekler sunan bankalarla çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Taşıt kredisini kullanacağınız bankanın başvuru formu ve kimlik ya da ehliyet, pasaport gibi evraklarınızı sunmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir