Taşıt Kredisi Faiz Oranları Rehberi 2019

Günümüz de araç sahibi olmak yüksek fiyatlar sonucunda büyük bir ayrıcalık haline gelmiş bulunmakta. Yüksek fiyatlar sebebiyle vatandaşlarımız kıyıda köşede birikmiş parasıyla bir araç almakta oldukça zorlanıyor ve taşıt kredisine başvurmak durumunda kalıyor. Ama başvuru yapmadan önce faiz oranlarını da araştırmak kendi lehimize olan bir durum. Şuan da burada bu yazıyı okuduğunuza göre sizde bir taşıt kredisi planı yapıyor olmalısınız. Öyleyse doğru adrestesiniz, gelin 2019 taşıt kredisi faiz oranlarını rehberimiz de hep beraber inceleyelim.

Bankalarda en fazla rağbet gören kredilerden bir diğeri de hiç şüphesiz taşıt kredisidir. Her türlü kullanıma hitap eden gerek aile aracı gerek ticari araç alabilmek için bir çok vatandaşımız taşıt kredilerine başvurmakta. Taşıt kredisi için en fazla vade oranı 48 ay olarak sınırlandırılmıştır. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu rehberimizde bankaların vermiş olduğu taşıt kredisi faiz oranlarını karşılaştırarak sizler de uygun taşıt kredinizi kullanabileceğiniz bankayı kolaylıkla seçebilirsiniz. 2019 Taşıt kredisi faiz oranları bu rehberde sizler için hazırlanıp ve bilgilerinize sunulmuştur. Sizde taşıt kredisi kullanmak için aşağıdaki tabloda verilen hesaplama verilerine göz gezdirebilir ve en uygun taşıt kredisine başvurarak uygun faizlerle sahip olmak istediğiniz araca ulaşabilirsiniz. Bir diğer yazımız olan İhtiyaç Kredisi Rehberimizde de belirttiğimiz gibi ihtiyaç kredisi vade oranı 36 ay ile sınırlandırılmıştı fakat taşıt kredisi 48 aya kadar vadelerle kullanılabilmekte.

Bankaların Taşıt Kredisi İçin Faiz Oranları Nedir ?

İkinci el ya da sıfır araç almak istiyorsanız, taşıt kredisini en uygun faiz oranlarıyla veren bankalardan kullanabilirsiniz. Taşıt kredileri, 5 yaşına kadar olan aracın kasko değerinin en fazla %70’ine kadar verilebilmektedir. Yani daha açıklayıcı olursak aracın kasko değerinin tamamına kredi alamazsınız %70 kredi ve geriye kalan %30’luk kısmınında peşin olması gerekmektedir. Öncelikle peşinatınızı biriktirmeniz de fayda var daha sonra ise almak istediğiniz araca karar verdikten sonra arabanın ruhsat fotokopisini de yanınıza alarak taşıt kredinizi kullanmak istediğiniz bankaya taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurudan sonraki süreçte bankanın yetkilendirdiği kişiler aracınızı kontrol edecek, sonra kredi notunuz siciliniz gibi bilgilerinizi inceleyecektir. Kredi başvurunuza onay geldiği takdirde, kredi meblağsı arabayı satın almak isteyen kişinin kendi hesabına noter satışı gerçekleştirdikten sonra aktarılmaktadır. Eğer daha fazla bilgi almak isterseniz rehberimizde faiz oranlarını verdiğimiz bankalardan çalışmak istediğiniz bankanın müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. Dilerseniz önce bu bankaların taşıt kredisi faiz oranlarını aşağıdaki tablomuzda inceleyelim.

Tablomuzda ki faiz oranları bankaların resmi web sitelerinden bizzat kendi tarafımızdan hesaplanarak alınmıştır. Baz olarak ortalama 50.000 Tl ve 48 ay vade seçeneği alınıp bu şekilde hesaplanmıştır.

BANKA ADI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI 2019
Halkbank
50.000 Tl 48 Ay % 1,99
Vakıfbank50.000 Tl 48 Ay % 1,98
Ziraat Bankası50.000 Tl 48 Ay % 2,04
Qnb Finansbank50.000 Tl 48 Ay % 2,49
Akbank50.000 Tl 48 Ay % 2,47
Denizbank50.000 Tl 48 Ay % 2,29
İNG Bank50.000 Tl 48 Ay % 2,10
HSBC50.000 Tl 48 Ay % 2,80
Garanti Bankası50.000 Tl 48 Ay % 2,29
Şekerbank50.000 Tl 48 Ay % 2,99
Odeabank50.000 Tl 48 Ay % 2,75
Türkiye İş Bankası50.000 Tl 48 Ay % 2,50
TEB50.000 Tl 48 Ay % 2,65
Yapı Kredi50.000 Tl 48 Ay % 2,15

Yukarıda ki tabloda bulunan bankalara ait kredi ve faiz oranları 50.000 Tl ve 48 ay vadeli bir şekilde hesaplanmıştır. Tablomuzda mevcut olan veya olmayan bazı bankalar kredinin vadesi veya miktarı değiştikçe, faiz oranları da değişim gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra bankalar piyasadaki durumlara göre faiz oranlarını anlık bazda değiştirebilmektedir. Bu tablodaki mevcut kredi bilgileri bankaların resmi web sitesinden alınan verilerle 21.01.2019 tarihinde hazırlanmıştır. Çalışmak istediğiniz bankadan kredi çekeceğiniz esnasında güncel faiz oranlarını kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Taşıt Kredisi, Alacağımız Aracın Değerinin Yüzde Kaçına Çıkar?

Sıfırdan araç alırken, aracınızın kasko değeri örneğin 100 bin tl üzerindeyse 100.000 Tl ye kadar olan kısmına %70, geriye kalan kısmı için de %50 lik bir oranını taşıt kredisi olarak çekebilirsiniz.

İkinci el araç alırken de alacağınız arabanın kasko değerinin %70’lik bir kısmına kadar taşıt kredisi alabilirsiniz. Taşıt kredilerinde en fazla taksit sayısı 48 ayla sınırlıdır. 48 aya kadar vade ve uygun faiz oranları ile sizde bütçenize uyan taşıt kredinizi kullanabilirsiniz.

Taşıt Kredisine Başvurdum, Ne zaman Onaylanır?

Taşıt kredilerine başvuru yaptıktan sonra ilk olarak normal kredi değerlendirme süreçleri uygulanır. İlk defa başvuru yapan kişinin kredi notu, sicili, geçmişteki yaptığı ödemeleri, aylık geliri gibi bilgiler incelenmektedir. İlk onay verildikten sonra alacağınız aracı bankanın yetkili ekspertizi kontrolden geçirecektir. bu işlemlerin ardından krediye onay verilir veya ret kararı verilir ve süreç bu şekilde tamamlanır. Bu yazımızda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda sizde taşıt kredisi faiz oranları 2019 hesaplamasını görebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için En uygun taşıt kredisi 2019 rehberini hazırladık. yukarıdaki tablomuzdan karşılaştırmayı yaparak en çok rağbet gören bankalar arasından en uygun taşıt kredisi faiz oranı veren bankadan siz de taşıt kredinizi kullanabilir ve hayalinizde ki arabaya sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir