Vakıfbank Arı Hesabı

Anında nakite dönüştürülemeyen ve paranızın belirli bir süre neticesinde faiz getirisi ile beraber çekilebildiği hesaba vadeli mevduat hesabı denilmektedir. Bankalar tarafından vadeli mevduat hesapları farklı şekillerde isimlendirilebiliyor. Bunlara örnek verecek olursak; Vakıfbank vadeli mevduat hesapları arı hesabı adında geçmektedir. Vakıfbank arı hesabı faiz seviyeleri ve özellikleri ile ilgili bilgileri siz okurlarımız için yazdık. Yazımızda ki verilere göz gezdirerek, Vakıfbank arı hesabı konusunda aklınıza takılan tüm sorulara ve detaylara erişebilirsiniz. Elinizde ki paranızı arı hesabında kıymetlendirebilirsiniz. Yatırımlarınıza başlayabilirsiniz.

Vakıfbank Arı Hesabı Açma

Vakıfbank arı hesabınızı farklı para birimleriyle açabilirsiniz örneğin; ₺, USD ya da EURO gibi para birimleriyle açtırabilirsiniz. Günlük bazda faiz kazandıran hesabınızla zorlanmadan yatırıma başlayabilirsiniz. Vakıfbank arı hesabında işleyen faiz oranı, uygulanacak olan faiz seviyesi ile hesabınızın gün sonundaki bakiyesi üstünden 1 gün için olmak üzere hesaplanır ve ertesi günün sabahı hesabınız bakiyesinde gösterilir. Hesabınıza (stopaj) yani vergi kesintisi de uygulanmaktadır. Hesap açılışında en düşük seviye 5 bin ₺ olarak belirlenmiştir ve bu miktarın altına düşülmemesi gerekmektedir. Vakıfbank arı hesabınızdan anlık olarak eft veya havale işlemlerinizi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan yapacağınız eft veya havale işlemlerinize herhangi bir işlem ücreti alınmamaktadır. Tüm bunların yanı sıra Vakıfbank arı hesabında hesap işletim ücreti de alınmamaktadır. Yanı sıra farklı para birimleriyle arı hesabı açabilmektesiniz fakat ortak hesap açamazsınız. Özellikleri hakkında bilgi verdiğimiz Vakıfbank arı hesabının bir de 2019 yılına ait faiz miktarlarına beraber göz atalım.

Vakıfbank arı hesabını aktif kullanabilmek için en az 1.000 ₺ para yatırmanız gerekmektedir.

2019 Vakıfbank Arı Hesabı Faiz Oranları

Para Birimi Vakıfbank Arı Hesabı Faiz Oranları
₺ (TL)%20,25 Gibi bir faiz seviyesinden faydalanarak TL cinsinden mevduat hesabınızı açtırabilirsiniz.
€ (EUR) %1,75
Gibi bir faiz seviyesinden faydalanarak TL cinsinden mevduat hesabınızı açtırabilirsiniz.
$ (USD)
% 3,50 Gibi bir faiz seviyesinden faydalanarak TL cinsinden mevduat hesabınızı açtırabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerde yer alan para birimlerine ait faiz oranları, ilk tanışma faiz oranları olarak verilmektedir. Tanışma faiz oranları ilk 100 gün için uygulanmaktadır. Arı hesabınızı açtırdığınız da tanışma süresi olan 100 günlük süre başlamış olacaktır.

Bu 100 günlük sürenin sonunda faiz oranlarının hangi şekilde belirleneceğini merak ediyorsanız eğer, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 100 günlük süre sonunda, Vakıfbank tarafınca yayımlanan temdit faizi ile birlikte hesabınızın işletilmesi devam edecektir. Temdit faiz oranları gün gün değişiklik göstermektedir. Eğer siz ilk defa Vakıfbank arı hesabı açtıracaksanız, tanışma faiz oranlarından her döviz için sadece bir defa faydalanabilmektesiniz. Tanışma faiz oranları 1 Milyon ₺’ ye kadar geçerli olabilmektedir. Eğer hesabınızı belirtilen tutarın da üstünde açarsanız, 1 milyon ₺ üzerindeki tutar için limit üstü faizleri uygulanacaktır. Vakıfbank arı hesabı faiz oranları ve özellikleri hakkında detaylı bir şekilde araştırma yapıp hesap açtırmaya karar verdiyseniz eğer, Vakıfbank’a ait şubeleri, müşteri hizmetlerini, internet bankacılığı veya mobil bankacılık aracılıklarıyla başvuru yaparak hesabınızı açtırabilirsiniz. Vakıfbank arı hesabı tanışma faiz oranlarından faydalanarak yatırım yapabilme fırsatınızı kaçırmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir