• YARIM ALTIN
  8.199,00
  % 1,76
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2068
  % 0,00
 • € EURO
  35,0266
  % -0,01
 • £ POUND
  40,9439
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,4525
  % -0,25
 • РУБ RUBLE
  0,3551
  % 0,29
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Şekerbank Mobil Şifre Nasıl Alınır?

Şekerbank Mobil Şifre Nasıl Alınır?

Şekerbank mobil şifrenin oluşturulabilmesi için şeker mobil şifre uygulamasının telefona uygulamalar menüsü içinden başlatılması gerekmektedir. Aktivasyonu gerçekleştirilmiş uygulamalara PIN kodu girerek mobil şifreler oluşturulabilir. Bu sayede müşteriler indirilen uygulamaların şifrelerini hızlı ve kolay bir şekilde alarak mobil uygulamaların kullanımı sağlanabilir. Şeker Mobil Şifre Uygulaması tamamen ücretsizdir. Uygulamayı ilk defa indirildiğinde bağlı bulunan operatörün tarifesinden veri transferi nedeni ile hatta bir bedel yansıyacaktır. Bunun dışında mobil uygulamalara giriş esnasında ve ne kadar kullanım sağlanır ise sağlansın hiçbir şekilde müşteriye kullanım ücreti yansıtılmaz. Şekerbank mobil uygulamaları, Şekerbank müşterilerine tamamen ücretsizdir ve Şekerbank müşterisi olmayan bireylerin de kullanımına izin verilmez ; çünkü Şekerbank mobil uygulamalarına giriş esnasında istenilen bilgilere yalnızca Şekerbank müşterileri sahiptir. Bu sebeple Şekerbank müşterisi olmayan hiç kimse uygulamaya giriş sağlayamaz.

Şekerbank İnternet Şube Şifreleri Nasıl Oluşturulur?

sekerbank mobil islemleri

Şekerbank’ın internet şube şifresi oluşturabilmek için şeker mobil şifre, sms şifre veya mobil imza uygulamalarından birinin kullanılıyor olması gerekir. Müşterinin isteğine bağlı olarak Şekerbank internet şubesi şifre oluşturma işlemleri en yakın Şekerbank şubesinden gerçekleştirilebilir. Şubelerden ister kurumsal internet bankacılığı isterseniz de bireysel internet bankacılığı için başvuru yapıldığında şifreler anında müşterinin tarafına gönderilir.Şekerbank müşterisi iseniz ve banka kartınız yada kredi kartınız bulunuyorsa şubeye gitmeden de şifre alma işlemlerinizi gerçekleştirilir. Bunun için bireysel internet şubesi giriş ekranının açılması gerekir. Açılan sayfada yeni internet şubesi müşteri diye bir alan görüntülenir. Bu alana tıklandığında şifre alma işlemleri için yeni bir sayfaya yönlendirme yapılmaktadır.Şekerbank internet bankacılığına giriş için son adım açılan sayfadaki istenilen bilgileri girmektedir. Bu alanda müşteri numarası yada T.C kimlik numarası seçenekleri yer almaktadır. Birini işaretleyerek kullanılacak olan kart tipinin seçilmesi gerekir. Daha sonra kart numarası, şifre ve CVV2 numarası yazılarak alt kısma geçilir. Bu kısımda güvenlik kodu istenmektedir. Yan tarafta yazılı olan harfleri klavye yardımıyla istenilen alana girerek devam edilmesi gerekir. Son olarak şifre belirleyerek işlemler tamamlanmalıdır.

Ayrıca Kadınlarda ve Erkeklerde 3600 Günden Emeklilik Şartları Nelerdir? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank İnternet Şube Şifresi Unutulduğunda Ne Yapılmalıdır?

Şekerbank internet şubelerinin şifresinin unutulması halinde yeni bir şifre almak için müşteriler kendisine en yakın olan Şekerbank şubesine başvurarak yeniden kolayca internet şifresi talebinde bulunabilirler. Şekerbank İnternet şifresinin unutulması halinde müşteriler şubeye gitmek istemezler ise Şekerbank’ın resmî internet sayfasından da internet şube şifreleri değiştirilebilir. Bunun için ise; bireysel bankacılık altında yer alan anında şifre kısma geçiş yapılmalıdır. Açılan sayfada internet şubesi yeni şifre talebi oluşturabilmek için müşteri numarasına bağlı ATM kartının yada kredi kartının bilgilerininin kullanılması gerekir. Gerekli alanlar doldurulduktan sonra en altta yer alan güvenlik koduna yandaki harfleri yazarak işleme devam edilir. Yönlendirmeler takip edildiğinde müşteri yeni şifre alma sayfasına yönlendirilecektir. Bu sayfada istenilen şifreyi belirleyerek internet bankacılığını kullanmaya devam edilebilir. Destek yada bilgi almak istenir ise  444 78 78 numaralı müşteri temsilcisini arayabilir yada şubeye şahsen başvuru yapılarak kolayca yeniden şifre oluşturma talebinde bulunulabilir.

Şekerbank İnternet Bankacılığı Şifre Blokesi Kaldırılabilir Mi?

sekerbank mobil

Şekerbank internet bankacılığı şifreleri bloke olduğunda yeniden şifre alınması ve blokelerin kaldırılabilmesi mümkündür. Giriş şifreleri 3 kez hatalı yazıldığında, şifrelerin bloke işlemi uygulanmaktadır. Şekerbank internet şifre blokesini kaldırmak için kurumun çağrı merkezinin aranması gerekmektedir.0850 222 7878’i tuşladıktan sonra temsilciye bağlanarak blokeye dair teknik destek alabilmek mümkündür ve bu sayede müşterilerin bankacılık sistemlerinde oluşan blokeler kaldırılarak bankacılık işlemlerine devam edilebilir.

Ayrıca 3600 Günden Emeklilik Nedir? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Şekerbank kart  şifresi alabilmek için müşterilere sunulmuş olan farklı birkaç yol bulunur. Bu yollardan müşteri kendisine en uygun olanı seçerek kaç şifresi alabilir. Kaç şifresi almak için seçilecek olan yöntem yalnızca müşterinin isteğine bağlı olarak belirlenir. Müşteri Şekerbank kartlarının şifresini alırken kendi insiyatifine bağlı olarak seçeceği yöntem ile hızlı ve kolay bir şekilde kart şifresini alabilir. Şekerbank kartlarında şifre alım esnasında kullanılabilecek olan yöntemler ise şekilde sıralanabilir:

 • Şekerbankın herhangi bir şubesine başvurarak hızlı ve kolay bir şekilde müşteri temsilcisi yardımıyla kart şifresi alınabilir.
 • Şekerbankın ilgili müşteri temsilcisi numarası aranarak müşteri hizmetleri yardımı ile kart şifresi alabilmek mümkündür.
 • Şekerbank kartlarında, müşteri kartı yeni aldı ise ATM aracılığıyla da kart şifresi alınabilir; fakat kart yeni alınmadıysa ve şifre değiştirilmek isteniyor ise bu işlem ATM  ile yapılamaz.
 • Bir diğer yöntem olan kaç şifresi almak için sıklıkla kullanılan yöntem ise SMS yöntemidir. Bu yöntemde müşteri bankanın istediği kriterlere uygun olarak kısa bir mesaj oluşturarak 1953’e kısa mesaj gönderir. Tek bir mesaj sayesinde müşteriler kolaylıkla kaç şifresi alabilirler ve SMS gönderildiği andan birkaç dakika sonrasında müşteriye SMS aracılığı ile dönüş sağlanarak kaç şifresi iletilir.
 • Farklı bir yöntem olarak kullanılan internet ve mobil bankacılık aracılığıyla da müşteriler kolayca kart şifrelerini değiştirebilirler. Bu sayede müşterilerin banka şubesinde uzun kuyruklar beklemesine gerek kalmadan yalnızca teknoloji kullanılarak akıllı bir cihaz telefon veya bilgisayar ile yalnızca birkaç dakikalık işlem sağlanarak kolaylıkla kart şifresi alınabilir.

Şekerbank’ın müşterilerine sağladığı bu ikramlar sayesinde müşteriler kolayca kart şifresi alabilirken birkaç yöntem ile de kart şifresi değişikliği sağlanabilir.