• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Şekerbank Mobil Şube Aktivasyon Nasıl Yapılır?

Şekerbank Mobil Şube Aktivasyon Nasıl Yapılır?

Şekerbank Mobil şube aktivasyonları, Şekerbank İnternet Şubesi’ne giriş işleminde ve ikinci bir onay istenen işlemlerde kullanılmak üzere tek kullanımlık şifre üreten ücretsiz bir cep telefonu uygulamasıdır. Şeker Mobil Şifre tarafından tek seferlik üretilen şifreler; müşterinin kullanımı sonrasında bir daha kimse tarafından tekrar kullanılamazlar. Şeker Mobil şube aktivasyonu yapıldıktan sonra Şifre uygulamasında tek kullanımlık şifre üretmek için uygulamayı cep telefonuna yüklerken oluşturduğunuz PIN koduna ihtiyaç olacaktır. Böylelikle ek güvenlik de PIN kodu ile ekstra güvenlik altına alarak Şekerbank mobil şubesinde maksimum güvenliğe ulaşılmış olacaktır.  Şekerbank uygulaması yükledikten sonra, internet şubesinde, şeker mobil şifre aktivasyon ekranında belirtilen 20 haneli aktivasyon kodu cep telefonuna sırasıyla yazılmalıdır. Cep telefonuna aktivasyon kodu girişi yapıldıktan sonra 10 haneli seri numarası girişi yapılır ve 6 haneli PIN oluşturulur.

Şekerbank İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

aktivasyon islemleri

Şekerbank’ın internet bankacılığını aktif edebilmek için öncelikle kişilerin Şekerbank müşterisi olması gerekir. Bireysel internet şubesi giriş ekranında bulunan “İnternet Şube Başvurusu” butonunu tıkladıktan sonra açılan “Yeni İnternet Şubesi Müşterisi” ekranlarında görüntülenen bilgileri girerek ve yönlendirmeleri takip ederek internet bankacılığının avantajlarından anında yararlanmaya başlanabilir.

Ayrıca Esnaf Kefalet Kredisi Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göze atın!

Şekerbank Telefon Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Şekerbank telefon bankacılığı şifreleri internet menüsü tanımlamalar menüsünden alınabilir. Müşterilerin tercihine bağlı olarak tüm Şekerbank şubelerinden de telefon bankacılığı şifreleri oluşturulabilirken, 0850 222 78 78 numaralı telefon aranarak sesli yanıt sisteminin istediği tuşlamalar yapılarak, şifre işlemleri bölümünden telefon bankacılığı şifreleri oluşturulabilir veya mecbur şifrenin de değiştirilmesine olanak tanınır.

Şekerbank Cepbank Nasıl Çalışır?

Şekerbank’ın cepbank sistemi para göndermek istenilen kişinin TC kimlik numarasını, telefon numarasını ve gönderilmek istenilen tutarı “Hesaptan Cebe” menüsünden giriş yaparak gönderim yapılabilir. Alıcı siz iseniz  banka tarafından telefonunuza gelen SMS şifresi ile dilediğiniz Şekerbank ATM’sinden alıcı olunan paraların çekimi mümkündür ve bu sistem ATM’ler üzerinden çalıştığı için müşterilerin kullanımlarına 7 gün 24 saat açıktır.

Şekerbank Mobil Şifre Nedir?

Şekerbank’ın mobil şifre özelliği, müşterilerin Şekerbank uygulamalarına yalnızca kendilerinin ulaşması için oluşturulmuş ve tüm güvenlik alt yapısı banka tarafından güvence altında tutulan bir sistemdir. Cep Şifre, Akbank Direkt İnternet işlemlerinde müşterilerden SMS yoluyla onay alma işlemidir. Bununla birlikte, Akbank Direkt İnternet’ten yapılan tüm para transferleri (Havale, EFT gibi), Kredi Kartı İşlemleri ve Bağışlar gibi bir çok işlemi de Cep Şifre ile gerçekleştirebilmek mümkün hale getirilmiştir.

Şekerbank Şeker Mobil Şube Ve Şeker Mobil Şifre Uygulamaları Aynı Anda Kullanılabilir Mi?

Şekerbank şeker mobil şube ve şeker mobil şifre uygulamasına müşterilerin aynı an da giriş yapabilmesine olanak sağlanmıştır. Şeker Mobil Şifre uygulamasının yüklü olduğu telefondan Şeker Mobil Şube’ye giriş yapılacak ise, müşteri numarası veya T.C. Kimlik Numarası, şifre ve talep edilmesi durumunda parolanın girişinden sonra Şeker Mobil Şifre PIN kodunu girerek Şeker Mobil Şube’ye giriş işlemleri gerçekleştirilebilir. Onay adımında ek güvenlik gerektiren işlemlerde PIN kodunu girerek işlemler gerçekleştirilebilir. Şeker Mobil Şifre uygulaması farklı bir telefonda yüklü ise, müşteri numarası, şifre ve parolanın girişinden sonra MENÜ-ŞİFRE GİR adımından diğer telefonda oluşturulan şifre girişini yaparak Şeker Mobil Şube’ye giriş işlemleri gerçekleştirilir. Onay adımında da aynı şekilde MENÜ-ŞİFRE GİR adımından diğer telefonda oluşturulan şifre ile  giriş yaparak işlemleri müşteriler gerçekleştirebilir.

Şekerbank Mobil Şube Aktivasyonundan Sonra Müşterilerin Şifreleri Değişir Mi?

aktivasyon islemleri nasil yapilir

Şekerbank mobil şube aktivasyonlarından sonra müşterilerin bulunan mevcut şifreleri değişmez ve müşteriler güncellenen uygulama ile aynı şekilde şifrelerini kullanarak giriş sağlayabilirler. Güncelleme işlemi sırasında bazı cep telefonu modellerinde Şeker Mobil Şifre aktivasyonunun saklanabilmesi için “Uygulama verileri saklansın mı?” sorusu sorulacaktır. Bu soru için “Evet” seçeneği seçildiğinde Şeker Mobil Şifre’nin aktivasyonu bozulmayacaktır. Ancak bazı telefonlar sistemdeki bilgileri direkt silerler, kullandığınız telefon bu tip bir telefonsa tekrar aktivasyon yapılması gerekecektir. Bazı telefon modellerinde ise hiçbir soru sormadan Şeker Mobil Şifre’nin aktivasyonu bozulmadan güncelleme işlemi tamamlanacaktır. Şeker Mobil Şube güncellemesini tamamlandıktan sonra Şeker Mobil Şube’ye girişinizde “PIN yanlış girdiniz” ya da İnternet Şube’ye girişinizde “Tek kullanımlık Şifreniz Hatalıdır” gibi hatalar alınır ise  Şeker Mobil Şifre’nin aktive edilmesi gerekecektir. Güncelleme sonrasında mobil şube aktivasyonlarında nasıl bir yol izleneceği de kullanılan cihaza bağlı olarak bu şekilde farklılıklar gösterebilir.

Ayrıca Yem Kredisi Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank Havale İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Şekerbank müşterilerinin havale işlemi gerçekleştirebilmesi için gerekli adımların takip edilmesi halinde müşteriler havale edilen paranın karşı tarafa iletilmesi halinde ATM’den çekim işlemi sağlayabilirken, kendilerine havale yolu ile gelen paraların da 7 gün 24 saat ATM’lerden nakit çekimlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Şekerbank havale işlemlerinde seyredilmesi gereken adımlar ise şu şekilde sıralanabilir:

• ATM, İnternet ve Mobil Şubelerimiz aracılığı ile para gönderme işlemi yapılabilmektedir.
• Para göndermek istenilen kişinin TC kimlik numarasını, telefon numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı “Hesaptan Cebe” menüsünden giriş yapılarak gönderim işlemleri sağlanabilir.
• Alıcıysanız, Bankamız tarafından telefonunuza gelen SMS şifresi ile dilediğiniz Şekerbank ATM’sinden para çekim işlemleri gerçekleştirilir.
• Gönderilen tutar, gönderici tarafından alıcıya ayrıca bildirilmelidir.
• Hesaptan Cebe maksimum günlük işlem sayısı 2 adet,  işlem limiti 500 TL’dir.