• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Hangi Banka Gümüş Hesabı Açıyor?

Hangi Banka Gümüş Hesabı Açıyor?

Kişiler gümüş hesabı açılabilen bankalar üzerinde kıymetli maden hesabı ya da doğrudan gümüş hesabı açarak işlemler yapmaya başlayabilir. Gümüş hesabı açan bankaların sayısı altın hesabı açan bankalarda görüldüğü gibi yüksek seviyelerde olmamaktadır. Neredeyse her banka üzerinden altın hesabı açılabiliyorken gümüş hesabı için banka sayısı biraz daha kısıtlı olmaktadır. Aynı zamanda gümüş hesabı açan bankaların tamamı için fiziki işlem gerçekleştirebilmenin mümkün olduğu da söylenememektedir. Gümüş hesabı açabileceğiniz başlıca bankalar ise şunlar olmaktadır:

 • Denizbank,
 • Kuveyt Türk,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası,
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB),
 • HSBC,
 • Vakıf Katılım,
 • Halkbank.

Denizbank Vadesiz Gümüş Hesabı

taksitsiz gumus hesabi denizbank

Denizbank üzerinden vadesiz gümüş hesabı açmak mümkündür. Denizbank üzerinden vadesiz gümüş hesabı açmak isteyen kişiler şubeyi ziyaret edebilir. Şube üzerinden gerçekleştirilecek işlemler akabinde gümüş hesabının açılması mümkündür. Bununla birlikte müşteriler Denizbank üzerinden vadesiz gümüş hesabı açmak için mobil bankacılık ya da internet bankacılığı hizmetinden de yararlanabilir. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden daha pratik bir şekilde gerçekleştirilen vadesiz gümüş hesabı açma işlemleri için telefon bankacılığı kullanarak da yardım alınabilir.

Müşteriler Denizbank üzerinden gümüş alım ve satım işlemlerini masrafsız bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu alım ve satım işlemleri 7 gün 24 saat boyunca gerçekleştirmek mümkündür. Aynı zamanda müşterileri için Denizbank’taki hesaplar üzerinde 150 bin TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu güvencesi bulunur. Böylece kişilerin hesap üzerindeki gümüşleri 150 bin TL’ye kadar güvence altında tutulur. Gümüş madeni üzerinde söz konusu olan artış sayesinde kişilerin kâr elde edebilmeleri de mümkündür.

Borsada Varant ne demek? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Kıymetli Maden Hesabı

Kuveyt Türk müşterileri Kıymetli Maden Hesabı açarak gümüş alım ve satım işlemi gerçekleştirebilir. Eğer kişiler Kuveyt Türk müşterisiyse Kıymetli Maden Hesabı’nı daha pratik bir şekilde açmak için internet bankacılığını kullanabilir. Kuveyt Türk müşterisi olmayan kişiler ise banka şubelerine müracaat etmelidir. Banka şubeleri üzerinde gerekli işlemler yapılır ve Kuveyt Türk Kıymetli Maden Hesabı açılmış olur. Kuveyt Türk için de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kapsamında 150 bin TL’ye kadar devlet güvencesi söz konusudur. Alım ya da satım işlemleri ise TL, Euro ve USD cinsinden gerçekleştirilebilir. Kuveyt Türk üzerinde herhangi bir limit söz konusu değildir. Müşteriler 1 TL ile dahi işlem yapabilmektedir. Fiziki alımlar ise banka tarafından belirlenen tutarlar akabinde gerçekleştirilebilmektedir.

Türkiye Finans Katılım Bankası Gümüş Hesapları

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterileri gümüş hesaplarını pratik bir şekilde açabilmektedir. Bunun için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanıyor olmak yeterlidir. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilecek basit işlemlerin ardından gümüş hesabının açılması mümkündür. Aynı zamanda Türkiye Finans Katılım Bankası müşterileri şubeleri ziyaret ederek de gümüş hesapları açabilir. Türkiye Finans Katılım Bankası müşterisi olmayanlar ise gümüş hesaplarını ancak şube üzerinden açabilmektedir. Türkiye Finans Katılım Bankası üzerinden açılan vadesiz hesaplarda gram şeklinde alım ve satım işlemi gerçekleştirilmektedir. Müşteriler minimum 0,01 gram işlem tutarıyla işlem yapabilir. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kapsamında 150 bin TL’ye kadar devlet güvencesi söz konusudur. Devlet güvencesiyle birlikte masrafsız işlemler de mümkündür.

CEPTETEB Yatırım Gümüş Depo Hesabı

TEB müşterilerine sunulan Gümüş Depo Hesabı kapsamında müşterilerin gümüş alım satım işlemleri yapmaları mümkün olabilmektedir. Gümüş işlemi yapan bankalar içerisinde TEB için en çok tercih edilen bankalardan biri olduğunu söylemek mümkündür. TEB üzerinden Gümüş Depo Hesabı açmak isteyen kişilerin şubeler üzerinden bu işlemleri en hızlı şekilde gerçekleştirilebilmesi adına gerekli altyapı bulunmaktadır. Birtakım standart şartların sağlanması durumunda TEB müşterisi olan herkes Gümüş Depo Hesabı açabilir. TEB üzerinden gümüş hesabı açmanın diğer yöntemleri ise internet bankacılığı ve mobil bankacılığı olmaktadır. Yalnızca birkaç tıklama yaparak kısa sürede Gümüş Depo Hesabı açılabilir. Aynı zamanda ATM’ler üzerinden gümüş hesabı açmak da mümkün olmaktadır.

TEB üzerinden gümüş alım satım işlemleri gram türüyle gerçekleşir. Gümüşle birlikte söz konusu olan diğer kıymetli madenlerin alım ve satım işlemleri ise TL, Euro ve USD türünde mümkün olmaktadır. Alım ya da satım işlemleri hızla sonuçlanır. TEB müşterileri değişen kur ile olan işlemlerini mesai saatleri dâhilinde yapabilmektedir. Söz konusu olan mesai saatleri ise hafta içi 09.00’da başlayıp 17.00’da bitmektedir. Müşteriler gümüş için fiziki teslim yapamamaktadır. İşlemler yalnızca bankacılık dâhilinde gerçekleşmektedir.

HSBC Kıymetli Maden Hesabı

degerli maden hesabi hsbc

HSBC üzerinden kıymetli madenler için hesap açmak mümkündür. Gümüş hesabı da bu işlemlere dâhil olmaktadır. HSBC üzerinden kıymetli madenler için vadesiz hesap açan müşterilere çalıntı ya da kayıp gibi durumlara karşı önlem sağlanması adına güvenli seçenekler sunulmaktadır. HSBC üzerinden gerçekleştirilen alım ve satım işlemleri TL, Euro, GBP ve Dolar türü üzerinden yapılabilir. XAG olarak belirlenen hesap kodu dışında 1XAG 1 gram anlamına gelmektedir. İşlemler üzerinde faiz durumu söz konusu değildir. Dolayısıyla gümüş hesapları için HSBC üzerinde faiz getirisinden söz edilememektedir. Gerçekleştirilebilecek transfer işlemleri ise aynı bankalar arasında mümkün olmaktadır. Farklı bankalar arasında transfer durumu söz konusu değildir. Müşteriler minimum işlem düzeyi olarak 0,01 gram üzerinden işlem yapabilmektedir.

HSBC müşterileri kıymetli maden hesabı açmak için banka şubelerine müracaat edebilir. HSBC şubeleri üzerinden gerekli belgelerin hazırlanmasıyla birlikte hızlı bir şekilde kıymetli maden hesabı açılabilir. Aynı zamanda HSBC müşterilerinin internet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanarak kolay bir şekilde kıymetli maden hesabı açmaları da mümkündür. HSBC müşterisi olmayan kişiler ise şubelere müracaat ederek kıymetli maden hesabı açabilir.

Borsada alıcı satıcı nasıl görünür? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Vakıf Katılım Gümüş Hesabı

Vakıf Katılım Bankası müşterilerine sunduğu gümüş hesabı tasarrufu bakımından diğer bankalarla kıyaslandığında en iyi bankaların başında bulunmaktadır. Aynı performans Vakıf Katılım için altın konusunda da söz konusudur. Yakın dönemde Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası bakımından en geniş hacimli banka konumunu kazanmıştır. Vadesiz gram türünde gümüş hesabı açabilecek müşterilerin Vakıf Katılım üzerinde fiziksel gümüş işlemi yapmaları mümkündür. Fiziksel gümüş işlemleri bakımından gözlenen yüksek kârlı işlemleri sayesinde Vakıf Katılım diğer bankalardan daha üst sıralarda yer almaktadır.

Vakıf Katılım üzerinden kıymetli maden hesabı açmak için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetleri kullanılabilir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden gümüş hesabı en pratik şekilde açılabilir. Aynı zamanda müşteriler şubeler üzerinden de vadesiz gümüş hesabı açabilir. Vakıf Katılım müşterisi olmayan kişiler ise gümüş hesabı açmak için şubelere müracaat etmekle yükümlüdür.