• YARIM ALTIN
  8.154,00
  % -0,47
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2160
  % 0,11
 • € EURO
  35,0291
  % 0,09
 • £ POUND
  40,9881
  % 0,13
 • ¥ YUAN
  4,4522
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3563
  % 0,22
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Binance Coin Nedir?

Binance Coin Nedir?

Binance Coin  (BNB)  Binance kripto para değişim borsasının çıkardığı bir kripto para birimi olarak dijital platformlarda işlem görür. Binance Coin, ERC -20 tabanlı bir kripto para birimi olarak piyasaya sürülmüş, daha sonraları kendi zincirini kurarak hizmete açılmıştır. BEP2 tabanlı bir alt yapı sistemi ile çalışır. Mevcut ERC20 tokenleri yakıp, BEP2 tokenleri haline getirerek piyasadaki işlem hacmini güderek büyütmektedir. Devasa hacmi ile dünyanın en büyük borsalarından biri haline gelen Bnance, borsadaki ilerleyişiyle doğru orantılı olacak şekilde Binance Coin kripto para birimi, küresel finans piyasalarında reel para birimi değeriyle ciddi oranda başarı kaydetmiştir.

Binance Coin ‘in Fiyatı Ne Kadar?

binance coin ucreti

Binance Coin’in fiyatı ilk çıktığında toplam 1000.000.000 BNB oranında piyasaya sürülmüştür. Binance Coin  (BNB)  olarak ilk defa 26 Haziran -3 Temmuz 2017 yılında yapılan ICO  /ilk para teklifi ile aktif borsadaki yerin almıştır. İlk defa teklif edildiğinde 1BNB yaklaşık olarak 0.11 ABD doları ile piyasada aktif olarak işlem görmekteydi.  Şu anda reel para karşılığı olarak sistem içindeki değerini çok daha yüksek oranda göstererek kullanıcıları için kârlı yatırım yapma avantajı sağlamaktadır. Çıktığı günden bu yana borsadaki en yüksek değerini 2019 yılında 38, 83 ABD dolar hacmi ile görmüştür. Şu an market hacmi bakımından oldukça devasa bir nitelik taşıyan para birimi 2,154,530,527 ABD doları olarak işlem kaydetmiştir. Paranın piyasadaki değeri en yüksek haliyle 9.  Kripto para birimine çıkmakta, Binance Coin gelişimini aktif bir şekilde sürdürmektedir.

Riyal nedir? Tarihçesi yazısını inceleyebilirsiniz.

Binace Coin Nasıl Çalışır?

Binace Coin’in çalışma şekli piyasadaki enflasyonu engellemeye yönelik olarak tasarlanmıştır. Piyasada yer alan 155,536,713 BNB kullanıcılarına her saniye kazandırmaya devam etmektedir. Binance borsası yıllık kârının  %20 ile Binance Coin satın alarak aldığı her bir BNB coinini de yakmaktadır. Bu işlem sırasında piyasadaki işlem kaydını devam ettiren para, 1000.000.000 BNB kalana kadar devam etmektedir. Bütün bu uygulamaları kullanırken amaç; Binance Coin piyasalarındaki fiyatlar genel  seviyesini düşürerek paraya değer kazandırmaktır. Bu sayede enflasyon düşerek piyasalara canlılık kazandırılarak enflasyonun önüne geçilecektir. Binance son White paper güncelleme kaydı ile kâr oranın  %20’sini, BNB alacakları maddesini, kârının bir kısmını alacakları için değiştirterek güncellemiştir.

Binabnce coin, Biinance borsalarında işlem görerek kripto para birimleri arasında alış satış hacmi yakalamaktadır. Binance Coin ile Biannce borsası arasında yer alan tüm alış satış işlem kayıtlarından komisyon ödenmektedir. Binace Coin ile yapılan her türlü ödeme bilançosu Binace birinci sene  %50, ikinci sene  %25 ve üçüncü sene %12,5, dördüncü sene  %6,75 oranında komisyon indirimi ile kullanıcılarına fırsat avantajı sunmaktadır. Seviyelerin ne kadar olacağı hususu ise kullanıcıların elinde bulunan BNB miktarına göre değişmektedir. Seviye oranları BNB miktarı ile yapılan istatistiki toplam verilerine göre hesaplanmaktadır.

Binance Coin Madenciliği Yapılır mı?

Binance Coin madenciliği yapılmayan bir kripto para birimi olarak bilinir. Tüm Binance Coin miktarı, seviye oranı ve yükseliş grafiği Binance Borsası tarafından işleme alınıp ilk gün itibariyle üretilerek,  yarısı ise kullanıcılara satılarak işlem görmektedir. 

Binance Coin Nasıl Satın Alınır?

binance coin alimi

Binance Coin satın alma işlemi için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duyulmamaktadır. Türkiye’de Türk lirası ve Binance Coin satın almak istediğinizde,  bu talepler sanılanın aksine oldukça kolay ve hızlı bir şekilde işleme alınmaktadır. ‘’BNB satın al ‘’sayfasına tıklayarak en kısa şekilde BNB satın alabilirsiniz. Dilerseniz sanal cüzdanlar edinerek için mobil uygulama güvencesiyle Google Play store   ‘dan indirme işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

BNB Yakma Nedir?

BNB yakma kârların %20 oranında BNB akımı için harcanması işlemidir. Binance için yapılan planlar doğrultusunda her sene belirli miktarlarda BNB yakılarak belirli oranda para miktarı geri alınır. 100 milyon BNB kalana dek yakma işlemi tekrar edilerek bu işleme devam edilir. Gerçekleşen her işlem kaydı blockhain’e kaydedilerek bu sayede kullanıcıların istediği zaman kendi yönettiği işlemlerini görmeleri kolaylaştırılmaktadır. 

Neden Binance  Coin BNB?

Binance Coin, Binance borsasında çok büyük avantaj sağlayan kullanıcıların yatırımlarını güvende tutarak aktif kazanç sağlayan bir sistemdir. BNB ile Binance’de yapılan her işlem kaydı %50 daha az komisyon ödenerek işleme alınmaktadır. Borsada işlem görürken,  borsa hesabınızda yeterli BNB yoksa, her işlem için 1 dolar ödeyebilme hakkınız bulunmaktadır Hesabınızda BNB varsa  %25 daha avantajlı hale gelerek bu işlem için 0,75 dolarlık Binance Coin’iniz bulunacaktır. Bu avantajlardan faydalanmak için Binance hesabında bir miktar BNB  ‘nin bulunması gerekir.  Binance Coin aldıktan sonra, Binance ayarlar sekmesine giderek Using BNB to pay for fees seçeneğini aktif hale getirmeyi unutmadan finansal işlemlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

BNB kullanıcılarına sadece komisyon avantajı sunmaz.  Aynı zamanda borsada harika işler çıkaracağınız yatırım yapma imkanı da sağlar. Borsada cereyan eden her olumlu gelişme BNB’ye yansıyarak doğal olarak yatırım ölçeğinizi de katlama olanağına sahip olursunuz. Binance’ın BNB’ye yüklediği komisyon avantajı sunan her yeni uygulama esası her geçen gün daha fazla insanın kripto para birimine yönelerek yatırım yapmasına öncülük etmektedir. Bu sayede BNB fiyatı istikrarlı bir şekilde artırılarak kısa sürede yatırım portföyü genişletilmektedir.  Bütün bu hizmet avantajı esasları sistemin en büyük ayrıcalığıdır. Coinin size sunduğu bu esaslar yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir.

Binance Coin Nasıl Çıkarılır?

Binance Coin çıkarma işlemi için iki farklı yöntem bulunmaktadır. İlk olarak stake ettirme metodu ile madencilik uygulamalarından ivedilikle faydalanabilirsiniz.  Madencilik yapacaksanız SIC cihazı kullanarak BNB seviyesini büyük ölçüde yükseltebilirsiniz. ASIC cihazı ile çıkaracağınız BNB’lerle elde edilen miktarlar genellikle cihazın teknik özelliklerine ve hash gücüne göre değişmektedir. BNB çıkarma sürecinde ikinci olarak uygulayacağınız yöntem staking ile binance Launchpool üzerinden belirli miktarlarda BNB devri gerçekleştirebilirsiniz. Devrettiğiniz her BNB saking için, karşılık olarak yıllık belirli yüzde dilimiyle faiz alabilme avantajınız bulunmaktadır. Launchpool üzerinden yapılan her staking işlemi için alınan miktarın belirli yüzdelik dilimini ücret olarak ödeyebilme şansınız bulunmaktadır.

Nereden Binance  Coin Satın Alınır?

Binance Coin satın almak için doğrudan Binance finansal ağını kullanarak Türk lirası ve BNb satın alabilirsiniz. BNB satın alma işlemi için Papara hesabı açarak bu hesabınıza TL yükleyebilir, ardından gelişmiş seçeneğini de kullanarak BNB/TRY çiftine tıkladıktan sonra ne kadar para değeri almak isterseniz o tutarda bir emir verebilirsiniz. Kredi kartı aracılığıyla da BNB satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile yaptığınız her satın alma işlemi için %2 oranında komisyon ödemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Banka yapacağınız ödemeyi reddedilir, hangi işlemle alım satım yapacağınızı önceden analiz ederek ödene kaydı oluşturmalısınız. Bu sebeple BNB alacaksanız da Papara üzerinden işlem yapmaya özellikle dikkat etmelisiniz. Bu işlem sizin için en kolay ve kârlı bir yöntemdir. BNB için sadece   Binance, FTX, KUcOİN  üzerinden kolayca altın alama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Binance Coin, satın almak için BNB/BTC, BNB/USDT, BNB/BUSD, BNB/ETH, BNB/TRY, BNB/MATIC, BNB/EUR, BNB/RUNE gibi çok sayıda işlem çiftini tercih edebilir,  finans gruplarıyla alım satım işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Peso nedir? Tarihçesi yazısına da göz atabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
 • KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2021 hangileridir? – Kredi Kent | Güncel Kredi Bilgi Ağı3 yıl önce
 • […] Binance Coin nedir? Yazısına da göz atabilirsiniz. […]