• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2156143,396
  % 0,36
 • BIST 100
  %

Solana (SOL) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Solana (SOL) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Sol satın almak için öncelikli olarak borsa işlemleri için sisteme TL yüklemenizi gerekir. Ayrıca kripto para alarak ta bakiyenize belirli bir miktar para ekleyebilirsiniz. Solana Coin işlem için öncelikli olarak,  Binace ana sayfasına giriş yaparak, sol üstte yer alan ‘’ Kripto Al ‘’ seçeneğine tıklamalısınız. Ardından Kredi  /banka kartı sekmesine gelerek te diğer yöntemleri uygulayabilirsiniz. Açılan sekmeden ne kadar Türk lirası ile işlem yapmak istediğinizi seçerek Coin kısmında bulunan Tether(USDT)seçeneğini işaretleyin. USDT aldıktan sonra ise, en sol üste yer alan ‘’ Al-sat ‘’ kısmında yer alan , ‘’Klasik ‘’  butonuna tıklayın. Ardından açıklanan sayfadan alım satım sayfasının sağ üst kısmında yer alan arama kutucuğuna SOL yazdıktan sonra SOL/USDT çiftine tıklamalısınız. Son olarak ortada yer alan bölgede   ‘’SOL AL’’ alanına gelerek istediğiniz SOL miktarını yazın ve işleminizi tamamlayın.

Solana (SOL) Nedir?

Solana Intel, dropbox ve Qualcomm’un eski mühendislerinin geliştirdikleri son yılların en çok rağbet gösterilen kripto para birimidir. Tek ağ odaklı çalışan delegated Proof –Of  -Stake konsensüs modelini kullanan sistem uygulaması öncülerindendir. Solana  Coin’in  temel hedeflerinden bir tanesi de      güvenlik sorununun  çözülerek, merkeziyetçilikten  uzak durmadan ölçülebilirliği artırmaktır. Bu konsensus modeli, özellikle dağınık halde bulunan ağlardaki sorunu çözerek güven ağını oluşturmaktadır. Her bir SHA256 işlemi için ağdaki zaman damgasının oluşturması gerekir. Bu sırada ağ çapında meydana gelen, tarih damgalarının yayılmasının engellenmesi gerekir. Ağda işlem gören her zaman damgası bütün ağda yayınlanmayarak, ağdaki önemli sorunların üstesinden gelir. Sol da ağda meydana gelen kirpto para birimi olarak ortaya çıkan an itibariyle piyasada etkinlik gösteren 108.  Para birimi konumundadır. Toplam piyasa değeri bakımından 85 milyon dolar seviyesinde bir cari işlem kapasitesine sahip olduğu bilinmektedir.

SOL Coin Nerede Alınır?

SOL conin alındığı ve tercih edildiği en popüler uygulama Binance’dir. Binance’nin sunduğu tüm likidite ve güvenlik sistemi uygulamaları yatırımcılar tarafından oldukça yüksek oranda tercih edilmektedir.

Diem (Libra) Coin nedir, nasıl alınır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

SOL Coin Nasıl Bir Projedir?

sol coin projesi nedir

SOL Coin projesi merkezi olmayan finans çözümlerinin olabildiğince kolay ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için faaliyete geçirilmiştir. Sol Coin, blockhain teknolojisiyle hizmet veren bankaların işlevsel bir araç olarak görüldüğü açık kaynak politikasıdır. Proje üzerinde çalışılan ve aktif olarak gerçekleşen ilk çalışma 2017 yılında başlatılmıştır. Solana resmi olarak Mart 2020 yılında Solana Vakfı tarafından yürütülen, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından başlatılarak piyasaya kazandırılmıştır.

Yasal olarak varlığı kabul edilen ve güvenli bir protokol anıtlaşması yapılarak ekonomi piyasalarına yön vermektedir. Sola merkezi olmayan uygulamalarda son derece rahat bir şekilde kullanılan bir online kripto para sistemidir. Blochain’in temelinde yer alan, Proof of Stake konsensüs ile birleştirip, tarih kanıtı olarak ölçeklenerek piyasa ekonomilerini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Yenilikçi ve en son model hibrit fikri olarak ortaya çıkmıştır. Solana hem küçük hem de makro ölçekli ticaret yapan tüccar ve şirketlerin ilgisini çekmektedir. Tüccarların da en çok ilgisini çeken para sistemi oldukça gelişmiş bir kripto para ağıdır. Solana vakfı için önemli bir dönüm noktası olarak bilinen merkezi olmayan finansman ölçekleri, yerel ve küresel medyada erişilebilen bir teknoloji aygıtı olarak bu para birimini tercih etmektedir.

Solana Coin Projesinin Amacı Nedir?

Solana Coin projesinin amacı ölçeklenebilirlik sorunun ortadan kaldırmaktır. Uygulamadan özellikle son yılların en çok rağbet gösterilen Etherium gibi kripto para sisteminde fiyat yükseltme tekniği uygulanmaktadır. Solana Coin projesinde birbirinden farklı 4 nesil Blockhain inşa edilerek, ölçeklenebilme düzeyinin yüksek ağ sistemi olarak yaratıldığı bilinmektedir. Uygulanan bu işlemler ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilmekledir. Solana her aşamada kullanıcı işlemleri için zaman damgası sistemlerini kullanmaktadır. Merkeziyetsiz sistem deneyimi yatırımcılara en iyi şekilde yansıtılmaktadır.

Solana Coin Yorumları Nasıldır?

Solana Coin yorumları yatırımcı ve analistler tarafından pozitif yorumlar almaktadır. Piyasa hareketliliğinin içine doğan bu sistem, daha çok güvenlik alt yapısı ile öne çıkmaktadır. Analistler SOL Coin işlemleriyle ekosistem güvenilirliği bakımından en üst seviyeye çıkarıldığı açıklanmaktadır. Ağ doğrulanıcı özelliğini kullananlar SOL Coin işlem ve uygulamalarına onay verdikten sonra diğer kullanıcıların sistemdeki diğer üyelerin durumlarını yakından takip edebilmektedir. Doğrulayıcı olamayan diğer kullanıcılar ise, node’ların işlem onayını hak edip etmediklerine karar verebilirler. Analist ve yorumcular bu uygulama sayesinde herkesin ağ güvenliğine katkı da bulunduğunu ve ağ güvenlik sistemini yükselterek sisteme katılabileceklerini duyurmuştur. 

SOL Coin’in Geleceği Var mı?

sol coini bekleyen surec

SOL Coin’in geleceği için Cactus, Credible Cyripto analistler tarafından açıklanan verilere göre, Sol Coin’in 2021 yılından sonra yükselişe geçeceği vurgulanmıştır. Özellikle 2021 yılının ikinci periyodunda yükselişe geçen kripto para ağı, 2021 yılının ilk yarısında fiyat düşüşüne neden olmaktadır.  Fiyat düşüşüyle sezonu kapatması düşünülen sistem, zamanla yükselişe geçerek fiyat artışına gitmektedir. 2021 yılının ikinci yarısında, SOL Coin dengesinin 45- 50 dolar bandı arasında gerçekleşeceği bilinmektedir.

NFT Token nedir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Solana Coin FiyatI Ne Kadar?

Solana Coin’in fiyatı kripto para borsasında 1 SOL coin fiyatı 260.753 TL ‘dir. Döviz cinsinden bu değer 31. 090 dolara karşılık gelmektedir. En son yapılan araştırma verilerine göre Solana fiyatı 24saate   %21.435 düzeyinde artış göstermektedir. Bu fiyat ve oranlar anlık piyasa volatilitesine göre anlık olarak değişmektedir. Güncel fiyat takibi yapılarak borsa analizinin yapılması öngörülmektedir. Kripto para alım satım hareketliliğini takip edip,  muhakkak güncel fiyat değişimi hakkında fikir sahibi olarak kripto alış satış işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Solana Coin yüksek ölçeklenebilirlik, yüksek güvenlik, istikrar, yüksek pasif gelir kazancı gibi çok sayıda avantajlı ve kazançlı yöntem uygulamalarından oluşur.