• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2156143,646
  % 0,36
 • BIST 100
  %

Diem (Libra) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Diem (Libra) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Diem (Libra Coin ) Facebook tarafından önerilen öncelerde Libra adıyla kullanılan bir kripto para birimi projesidir. Bir ödeme aracı olarak piyasalarda varlık göstereceği için Diem Association tarafından çıkarılacağı öngörülmektedir. Diem Coin, kâr amacı gütmeden faaliyete geçirilen risk sermayesiyle yatımcıların dikkati çeken, yatırımcı global şirketlere hitap edecek şekilde devasa ekonomi sistem güvencesiyle varlık gösteren bir para birimidir. Libra Facebook desteği ile çıkarılacağı için küresel çapta finansal ağı gelişmiş devletler tarafından yoğun bir şekilde tepkiyle karşılaşınca öncesinde rafa kaldırılan bir proje idi. Zamanla Diem adıyla piyasada adından sıkça söz ettiren benzer bir projeyle ortaya çıkmıştır.

Diem (Libra) ‘nın Amaçları Nelerdir?

Diem (Libra) projesinin amaçları Facebook üzerinde ödeme aracı olarak kullanılarak, kullanıcı ve yatırımcılar arasında ticaret ağını devasa boyuta taşıyıp bir altcoin sistemi oluşturmaktır. Projede farklı sektördeki üyelerin bir araya gelip topluluk yaratarak geniş bir pazar ağı oluşturması en temel hedeftir. Ödeme aracı olarak kullanılan kripto para birimi, teknoloji bağlantılı olan tüm ürün ve uygulamaları satın alarak global ticaret sistemi yaratmak için aktif olarak kullanılır. Online mağazalarda çevrim içi pazarda etkili olacak bu para birimi marka reklam algısını güçlendirmek için sosyal medyada adını kullanıcılarına aktif bir şekilde tanıtmaktadır.

Diem Coin Hakkındaki Yorumlar Nelerdir?

diem coin hakkinda soylenenler

Diem Coin hakkında yapılan yorumlar ve analizlere bakıldığında genellikle olumlu görüşlere yer verildiği gözlenmektedir. Analist ve yatırımcılar Diem Coin’in oldukça geniş ve etkili bir şekilde dünya pazarında kullanacağı için Facebook’tan güç alacaklarını belirtilerek, şirket oluşumunu tüm dünyaya duyuracaklarını belirtmektedir. Çıkışı itibariyle yankıları süren paranın dünyada borsa hacmi çok yüksek olan piyasalarda listelerde en üst seviyelere çıkacağı öngörülmekledir. Bu açıdan da tüm yerel ve küresel medya ve basınında yüksek erişilebilirlik düzeyinde popülerlik kazanacağı belirtilmektedir.

Yield Farming nedir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Diem Coin’in Geleceği Nasıldır?

Diem Coin’in geleceği hakkında herhangi bir fikre sahip olmak için borsa hareketliliğinin takip edilmesi piyasa çıkışının beklenerek doğru zamanda kripto para yatırımlarının yapılması gerekir. Piyasa uzmanları, analist ve yatırıcımlar tarafından yapılan tahminlere göre altcoin’n kısa vadede oldukça etkili bir çıkış yakalayarak yükselişe geçeceği, ticarette aktif rol alacağı düşünülmektedir. Dünyanın en popüler sosyal ağlarından olan Facebook ile ilk adımda yola çıkarak kendini gösteren altcoin para biriminin kripto piyasalarında oldukça önemli bir noktaya geleceği bildirilmiştir. İlk piyasaya sürülmesinin ardından Diem’i deneyimlemek isteyen herkesin alım taleplerinin iletebilecekleri ifade edilmiştir.

Diem(Libra)Coin Nasıl Alınır?

Diem (Libra) Coin alma işlemi şu için söz konusu değildir. Çünkü para birimi, kripto para borsası işlem seansı listesine girmemiştir. Borsaya henüz dahil edilmeyen Diem, aktif borsa piyasasında işlem görmeye başladığında alım-satımı yapılarak ticarette yön veren devasa ekonomi finansal ağlarının bir parçası haline gelecektir. Onun işleme açıldığı borsada işlem yapmak için ilk olarak, işlem görüldüğü piyasalarda hesap açarak sonrasında KYC onayı almanız gerekecektir. Bu adımları yerine getirdikten hemen sonra kripto para hesabınıza istediğiniz para limitini transfer ederek ticaret hayatına katılabilirsiniz. Para transferi sonrasında Diem Coin’in işlem gördüğü aktif piyasalarda ‘’ kripto para al   ‘’ sekmesine gittikten hemen sonra satım alma emirleri dahilide ticari işlem seansı başlatılacaktır.

Diem Coin’in Avantajları Nelerdir?

Diem Coin ‘in avantajları şunlardır:

 • Hızlı İşlem ağı: Diem Coin piyasasında yapılan her işlem oldukça hızlı ve yüksek performans özelliği gösterecektir. Onunla yapılan cüzdanlar arası transfer işlemi, alım satım ve emir onayları alınarak uzun süre bekleme derdi olmadan oldukça rahat bir şekilde yapılmaktadır.
 • Devasa pazar ağında alışveriş yapma ayrıcalığı: Diem Coin üreticileri Diem ekosistemi içinde geniş ticari hacmi olan tüm şirket ve şirket organizasyonu pazardan alış veriş yapma avantajı kazanacaktır. Şirket ve ortaklıkları teknolojik ürünlerin yanı sıra telekomünikasyon hizmeti alabilecek, ticaret hacmini büyüterek makro ölçekli yatırım ve rekabet sürecine aktif olarak katılabilecekleridir.
 • Facebook ödemeleri sistemi: Diem Coin sayesinde Facebook uygulaması içinde yer alan belirli hizmet ve teknik alt yapılarından faydalanılarak yüksek gelir sağlayan al sat işlem modelleri tercih edilmektedir. Diem Coin’i ödeme aracı olarak kullanan ve online piyasada kesintisiz yer almak isteyen tüm sosyal medya şirket ve kuruluşu için oldukça avantajlı bir kripto borsa para birimi olarak gösterilmektedir.

VeChain (VET) nedir, nasıl alınır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Diem Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

diem coin olumsuz yanlari

Diem Coin’in dezavantajları kapsamında şu an için herhangi bir şey söylemek çok erkendir. Henüz onula yatırım deneyimi yapılmadığı ve işlem, borsa iniş çıkış hacmi öngörülemediği için sistemin dezavantajları hakkında pek fazla bilgiye ulaşılamamaktadır. Diem Coin hakkında paranın sadece proje kapsamındaki hedefleri, işlevleri ve ticari potansiyeli hakkındaki bilgilerine erişilmektedir.

Diem Coin 2021 senesinde aktif borsa piyasalarında işlem görmeye hazırlanmaktadır. Analist ve tüm para piyasası otoriteleri Diem’in geniş pazar ağında son derece etkili olacağını söyleyerek görüşlerini bildirmişlerdir. Facebook gibi sosyal medya uygulama alanında kullanılacak olan bu kripto para birimi sisteminin kısa sürede dünya ekonomi piyasasında çok büyük yankı oluşturacağı kesindir. Fiyatı ve borsadaki görüntüsü hala netlik kazanmadığı için, piyasadaki borsa hacmi ve fiyatı hakkında kesin bir bilgiye ulaşılmamaktadır. Kripto para borsası içinde faaliyet gösteren diğer para sistemleri gibi Diem Coin’in de alım satım fiyatları, kur farkı indeksleri ve hareketliliği saniyede değişecektir. Bunun bilincinde olarak Diem Coin para alım sürecinde broşa iniş çıkışını, döviz hareketliliğini ve piyasaları etkin bir şekilde takip etmeniz tavsiye edilir. Merkezi bir kuruluş olarak Diem Derneği yasa dışı tüm kötü niyetli casusluk işlemi için mali istihbarat birimi ile çalışarak, yasa güvenliği kapsamında, internet servis sağlayıcıları ile faaliyete geçmektedir.