• YARIM ALTIN
  8.169,00
  % 2,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4341
  % 0,14
 • € EURO
  35,3580
  % 0,20
 • £ POUND
  41,4569
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  4,4868
  % -0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3562
  % 0,03
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

İNG Bank Cepten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İNG Bank Cepten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İNG Bank cepten kredi başvurusu internet üzerinden direkt olarak tamamlanabilmektedir. Kimlik numarası ve kişisel bilgiler ile anında bankaya başvurular gönderilir ve değerlendirilme aşamasına geçilir. Başvurusu sonrasında ise eğer olumlu sonuç olursa mail adresine ya da telefon numarasına olumlu yanıt gelir. Olumlu yanıt sonrasında ise şubeyi ziyaret ederek bazı prosedürler yerine getirilerek nakit ihtiyacı karşılanabilir. ING bankasının kendi sayfası üzerinden de tüm bankaların faiz oranlarını karşılaştırabilir, tercih edilen bankanın ödeme planını görebilir ve aynı zamanda başvurular kolaylıkla tamamlayabilir. Kredi başvurusu SMS yoluyla yapılabilir. Kredi yazarak bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarasını eksiksiz ve doğru biçimde yazdıktan sonra 2205’e bu bilgileri kısa mesaj olarak gönderilir.

ING Bank Cepten Kredi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

ing kredi basvurusu

ING Bank kredi konusunda en çok tercih edilen bankalardan biridir. Müşteriye sunduğu hızlı hizmet ve uygun faiz oranları neticesinde kısa sürede nakit ihtiyaçlarının karşılanması mümkündür. Kredi seçeneklerini olabildiğince geniş çerçevede tutarken de kredi notuna çok önem veriliyor. Kredi notunun yüksek olması, ING ihtiyaç kredisi başvurunuzun onaylanma ihtimalini artırır. Kredi notu, bankacılık geçmişinizi ve yasal süreçlerin de gözler önüne seren bir sistem olduğu için bankalar kredi verirken bir güvence olarak bu notu kontrol eder. Aşağıda kredi notlarına göre risk grupları şunlardır:

 • 0-699 en riskli
 • 700-1099 orta riskli
 • 1100-1499 az riskli
 • 1500-1699 iyi
 • 1700-1900 çok iyi

Ayrıca Engelli Maaşı Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

ING Bank Cepten Krediye Kimler Başvurabilir?

ING Bank cepten kredi çekebilecek kişiler için 18 yaşını doldurmuş olmak ve bankanın sunduğu şartları sağlamak gerekir. Genelde kredi notu ve gelir belgesi üzerinden değerlendirilen tüketici kredisi başvuruları, reşit olunduğu andan itibaren gerekli şartların sağlanması durumunda  alınabiliyor.

ING Bank Cepten Kredi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

ING Bank cepten kredi için geçerli olan belgeler arasında en önemlisi kimlik belgesidir. Kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport sunulabilir. İşlemlerin yapılabilmesi için kimlik ve gelir belgesi yeterli olmaktadır. Kredinin gelire göre çok yüksek olması durumunda ya da kredi notu düşükken kefil ya da ipotek gösterilmesi gerekebilir. Bu aşamada da banka farklı evrak taleplerinde bulunabilir.

İNG Bank Cepten Kredi İçin Yaş Şartı Var Mı?

ING Bank cepten kredi talep yaşı müşterileri 18-70 yaş aralığında diledikleri gibi kredi çekebilirler. Bunun nedeni ise herhangi bir vefat durumunda bankanın sigortadan ödemesini alabilmesi ve kefil ya da mirasçılara herhangi bir borç kalmaması gerekmektedir.

ING Bank Cepten Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

İNG BANK cepten kredi başvurusu için faiz oranlarını genelde müşterilerin zorlanmayacağı seviyelerde tutulmaktadır. Buna rağmen vadeler üzerinden hesaplama yapıldığında ödeme planında değişiklikler olması söz konusu. Eğer krediyi kısa sürede kapatmak, karşılığında da aylık yüksek miktarlar ödemek isteniyorsa vadeyi kısa tutulması gerekiyor. Böylece aylık faizden de kâr elde edebilmiş olunur. Uzun vade tercih edildiğinde ise aylık olarak ödemelerinde daha az zorlanılır fakat geri ödenilecek toplam tutar çok daha fazla olur. Tüketici kredisi başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise ödeme limitidir. Hali hazırda bir kredi ya da kredi kartı borcu olan kişinin, geliri ne kadar yüksek olursa olsun kredi çıkmayabilir. Bunun nedeni de aylık kredi ya da kredi kartı ödemelerinin, aylık maaştan yüzde 50’sini geçemeyecek şekilde düzenleniyor olması. Başvurunun reddedilmemesi için mutlaka bu durumu önceden göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

ING Bank Cepten Konut Kredisi Kullanma Şartları Nelerdir?

İNG Bank cepten kredi kullanım şartları :

 • 18 yaşını doldurmuş olunması
 • Kredi çalışmalarının genel olarak düzgün olması
 • Gelirin resmi olarak kayıtlandırabiliyor olması
 • Kişi evli ise eş rızanızı yazılı olarak bankaya verilmesi
 • Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi
 • Konutun yapı kullanma izin belgesi (iskanı) alınmış olması gerekmektedir.

ING Bank Konut Kredisi Kullanmak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar Nelerdir?

cepten kredi

İNG Bank konut kredisi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 1. Kullanmak istenilen konut kredisi tutarını belirlenir
 2. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgileri hatasız doldurun.
 3. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde teslim edin.
 4. Ekspertiz ücretini ödeyin ve raporun çıkmasını bekleyin.
 5. Bankadan ipotek evraklarını teslim alın ve tapuya iletin
 6. Tapu devir işlemi tamamlandığında gerekli evrakları bankaya iletin.
 7. Krediniz onaylandığında tarafınıza iletilen kredi ödeme planını ve kredi sözleşmesini onaylayarak süreci tamamlayın.

Ayrıca Seracılık Hibe Desteği Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

İNG Bank Cepten Kredi Başvurusu Yapılabilecek Kredi Türleri Nelerdir?

İNG bank cepten kredi başvurusu yapılabilecek birçok kredi türleri bulunmaktadır. Bu kredi türleri şunlardır:

 1. Alışveriş kredisi: Bankaların genelde ihtiyaç kredisi altında sundukları seçeneklerden biri. Belli alışverişler için nakit para gerektiği durumlarda devreye giren alışveriş kredisi sayesinde pek çok alanda işlem yapılabiliyor.
 2. Tatil kredisi: Bankaların genellikle yaz aylarında tatil amaçlı sunduğu kampanyalı ihtiyaç kredisi ürünlerindendir. 36 aya varan taksit seçenekleri kullanılmaktadır.
 3. Evlilik kredisi: Evlenirken oluşan masrafları karşılamak için evlenecek çiftlere verilen kredi ürünüdür. 36 aya kadar vade imkânı sunulan düğün kredileri ile mobilya, balayı, düğün gibi masrafları aylık küçük taksitler halinde ödenebilir.
 4. Bedelli askerlik kredisi: Erkeklerin bedelli askere gideceği zaman alınacak kredi türüdür. İNG bankası 36 kadar taksit imkânı sağlar. İlk 12 aya kadar ertelenme imkânı sunar
 5. Bayram kredisi: Ramazan ve Kurban Bayramı dönemlerinde, tatil, ziyaret veya artan alışveriş masraflarına yönelik olarak çıkan dönemsel kampanya kredileridir. Son zamanlarda en çok tercih edilen kredi türleri arasında yerini almaktadır.