• YARIM ALTIN
  8.169,00
  % 2,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4341
  % 0,14
 • € EURO
  35,3580
  % 0,20
 • £ POUND
  41,4569
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  4,4868
  % -0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3562
  % 0,03
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Şekerbank Yalıtım Kredisi Nasıl Alınır?

Şekerbank Yalıtım Kredisi Nasıl Alınır?

Şekerbank yalıtım kredisi alabilmek için müşterilerin, bankanın istediği tüm kriterlere uygun olmaları gerekir. Yalıtım kredileri, EKOkredi kapsamına girdiği için her müşterinin alabilme imkanı yoktur. Yalıtım kredilerini yalnızca ilgili müşterilerin alabilmesine imkan verilmiştir ve bankanın istediği kriterlere uygun olursa dahi, kesin olarak banka tarafından olumlu bir sonuç ihtimali sunulmaz olmaz. Yalıtım kredileri bir diğer adıyla mantolama kredilere olarak da bilinir. Yalıtım kredilerinden faydalanmak isteyen müşterilerin Banka şubelerine başvurmaları gerekir ve yalıtım kredisine başka herhangi bir kanaldan başvurulmasına izin verilmez. Herhangi bir şeker bank şubesinden başvurulacak olan yalıtım kredisi olumlu sonuçlandığında banka şubesinden direkt olarak alınacak olan kredi tutarı alınabilir veya müşterinin hesabına kredi tutarı aktarılabilir. Yalıtım kredisi onaylanan müşterilerin faydalanacağı avantajlar ise o %0 faiz oranları ile 18 ay vade seçeneklerinden faydalanabilmek mümkündür . Şekerbank sayesinde ilk 18 ay müşteriler faiz ödemeden, taksitli, peşinatsız, dosya masrafı olmadan yalıtım kredisinden faydalanılır veya 36 aya varan vade seçenekleri ile kredi veya senet yöntemleri ile de ödemeler yapılabilir. Yalıtım kredileri, kredi kartlarından ödeme yapılabilir, taksitli ödeme seçeneklerinden faydalanabilir veya peşin ödeme seçenekleri ile ödemeler yapılırken müşteriler özel indirimlerden de faydalanma şansına sahip olurlar.

Şekerbank Yalıtım Kredisi Nedir?

sekerbank yalitim

Şekerbank’ın yalıtım kredileri, genellikle konutlar için kullanılan; ısı yalıtımı, ses yalıtımı, su yalıtımı, yangın yalıtımı gibi yalıtımların yapılabilmesi için gereken nakdin karşılanmasını sağlayan kredi türüdür. Yalıtım kredileri genellikle duvar, kapı, pencere, çatı gibi mekanların yalıtımları yapılması gerektiğinde kullanılan bir kredidir. Yalıtım kredileri genellikle bankalar tarafından belirli faiz oranları ile sunulurken, Şekerbank Müşterileri %0 faiz oranları ile 60 aya varan vade seçeneklerinden faydalanma hakkına sahiptirler. Bu sayede müşteriler dış cephe gibi maliyeti çok yüksek olan yapıların ödemelerini gerçekleştirirken sıkışmadan ve bir aksama yaşamadan yalıtım kredisi alarak kendi birikmişini kullanır gibi kullanabilirler; çünkü Şekerbank yalıtım kredilerinde müşterilerine faiz oranı uygulamaz ve müşteriler bu sayede yalnızca ihtiyacı olan kredi tutarını geçerek geri ödemesini de aynı şekilde yapabilir.

Ayrıca Seracılık Hibe Desteği Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank Yalıtım Kredisinin Özellikleri Neler?

Şekerbank yalıtım kredilerinin birçok özelliği bulunur. Bu özelliklerden yalnızca Şekerbank yalıtım kredisi alan müşteriler faydalanabilir. Bu sebeple ihtiyaç olması durumunda Şekerbank yalıtım kredisine başvurulmalı ve müşterinin başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde yalıtım kredisinin özelliklerinden faydalanma hakkı bulunur. Şekerbank yalıtım kredisinin özelliklerinden bahsedilmesi gerekir ise bu özellikler banka tarafından şu şekilde belirlenmiştir:

 • Şekerbank yalıtım kredilerinin minimum vade ayı 3 aydan başlarken, maksimum vade ayı ise 36 ay olarak belirlenmiştir.
 • Geri ödeme işlemlerinde farklı birçok ödeme özelliği ve avantajı belirlenirken, kredi geri ödemelerinde fatura tutarlarını düşünebilme imkan da bulunur.
 • Hem bireysel konutlar için hem siteler için avantajlı faiz oranları sağlanır.

Şekerbank Bireysel Yalıtım Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Neler?

Şekerbank bireysel yalıtım kredilerine başvurma esnasında gerekli olan ve müşterilerden istenen birkaç evrak bulunur. Bu evraklar banka tarafından belirlenir ve tamamen banka bünyesinde gizli tutulurlar. Şekerbank bireysel yalıtım kredisi sayesinde müşteriler konutlarının tüm yalıtım giderlerini karşılayabilir ve bunun için ilk adım Şekerbank müşterisi olmaktır. Daha sonra ise Şekerbank müşterisi olan her bireyin bankaya başvurarak yalıtım kredisi için gerekli olan evrakların teslim edilmesi gerekir. Şekerbank bireysel yalıtım kredisine başvurmak için gerekli olan evraklar ise banka tarafından şu şekilde belirlenmiştir:

 • Müşterinin, kredi sahibi olacak kişinin kimlik fotokopisi
 • Kredi sahibinin belgelenebilir gelir bilgisi ve gelir belgesi
 • Yapılacak olan yalıtım işlerinin gider bedelini gösteren proforma fatura veya fatura

Şekerbank Apartman Yalıtım Kredilerine Başvurmak İçin İstenen Belgeler Neler?

sekerbank yalitim kredisi

Şekerbank apartman yalıtım kredilerine başvurabilmek için müşterilerden istenen belirli belgeler bulunur ve bu belgelerin değiştirilme hakkı yalnızca banka bünyesinde saklıdır. Apartman yalıtım kredisi alabilmek için gerekli belgelerin tüm apartman sakinleri tarafından onaylanması gerekir ve kredi süreci ancak bu şekilde başlatılabilir. Şekerbank apartman yalıtım kredisi için bankanın apartman sakinlerinden istediği ve başvuruda bulunan müşteriden istediği belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Apartman karar defterinin kredi ile ilgili bölümlerinin fotokopisi
 • Örnek bir tapu belgesi fotokopisi
 • Krediyi kullanacak ve ortak olacak kat maliklerinin listesi
 • İşin bedelini gösteren proforma fatura veya fatura

Ayrıca Mantar Yetiştiriciliği Hibe Desteği Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank Yalıtım Kredisi Kampanya Koşulları Neler?

Şekerbank yalıtım kredilerinin kampanya koşulları, banka tarafından belirlenirken koşulların banka istediği zaman değiştirilme hakkı da yalnızca banka bünyesinde saklıdır. Bu sebeple Şekerbank yalıtım kredisine başvuracak olan müşterilerin kampanya koşullarını öğrenmesi önerilir. Bu sayede kredilerde bir aksama yaşanmadan kolay ve hızlı bir şekilde yalıtım kredisine sahip olabilmek mümkündür. Şekerbank yalıtım kredilerinin kampanya koşulları ise banka tarafından şu şekilde belirlenmiştir:

 • Şekerbank yalıtım kredilerinde yalnızca İZODER listesinde bulunan üye ve uzman uygulayıcı firmalar kampanyadan faydalanma hakkına sahiptirler.
 • Tüm yalıtım uygulamaları esnasında İZODER sanayici üyelerinin ürünleri kullanılması gereklidir.
 • Tüm yalıtım uygulamaları İZODER teknik şartnamesine uygun olmak zorundadır. Ancak bu şekilde kampanyadan fayda sağlanabilir.
 • Müşterilerin kredi onayları yalnızca Şekerbank tarafından belirlenir ve Şekerbank’ın uygun görmesi halinde kredi başvuruları onaylanabilir veya reddedilir.

Şekerbank yalıtım kredilerinin başvuru sonuçları genellikle 2-5 iş günü arasında sonuçlanarak ilgili müşteriye olumlu veya olumsuz bir dönüş sağlanır.