• YARIM ALTIN
  8.169,00
  % 2,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4341
  % 0,14
 • € EURO
  35,4021
  % 0,18
 • £ POUND
  41,4499
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  4,4869
  % -0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3563
  % 0,05
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Şekerbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank SMS yöntemi ile kredi başvurusu yapabilmek için bankanın sunduğu kriterlerde adımların takip edilmesi gerekir. SMS ile kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle Şekerbank SMS yöntemi için SMS bankacılığı numarasına kısa mesaj gönderilmesi gerekir. Şekerbank’ın SMS yöntemi için kullanılması gereken numara; 1953’tür. Bu numaraya kısa mesaj göndererek kolayca kredi başvuru işlemi tamamlanabilir. Şekerbank SMS yöntemi ile yapılan kredilerde maksimum alınabilecek bir tutar vardır ve bu tutar banka tarafından belirlenmiştir. SMS yöntemi ile alınabilecek olan maksimum kredi tutarı 50.000 TL olarak belirlenmiştir. SMS yöntemi ile yapılan başvurularda müşterilerin 50.000 TL’nin üzerinde bir tutarın çekilmesine izin verilmez ve bu istek başvuru esnasında reddedilir. Bu sebeple müşterilerin talep edeceği tutara bağlı olarak bir yöntem seçmeleri gerekir. Her kredi başvuru türünde minimum ve maksimum tutar değişkenlik gösterir. Bu yüzden yapılacak olan kredi başvuru tutarına göre başvuru yöntemi seçilerek kredi başvuruları aksama yaşamadan, kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. SMS yöntemi ile kredi başvurusunda bulunabilmek için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Kısa mesaj bölümüne geçilir,
 • Kredi tutarı boşluk,
 • TC kimlik no,
 • Daha sonra kısa mesaj 1953’e gönderilir.

Bu adımlar takip edilerek Şekerbank kredi başvurusu yapmak mümkündür. Bu sayede müşterilerin şubeye gitmesine gerek kalmadan yalnızca bir SMS ile kredi başvuruları kolayca yapılabilir.

Şekerbank SMS Yöntemi İle Nakit Avans Başvurusu Nasıl Yapılır?

sekerbank kredi

Şekerbank’ın SMS yöntemiyle nakit avans başvurusu yapabilmek için yalnızca basit birkaç adımın takip edilmesi gerekir. Bu adımların takip edilmesi ile müşteriler istedikleri zaman Şekerbank ATM’lerinden nakit çekiminde bulunabilirler. SMS yöntemi ile nakit avans başvurusunda bulunmak için; “NAKİT” boşluk nakit olarak çekilmek istenen tutar ve kartın son 4 hanesi yazılarak, “1953”e kısa mesaj olarak gönderilmesi gerekiyor. Bu sayede Şekerbank müşterileri başvurularının onaylanması halinde nakit avanslar internetten online olarak kullanabilir ve en yakın Şekerbank ATM’sine giderekte nakit avansların çekilmesi mümkündür. Şekerbank müşterileri yalnızca bir kısa mesaj ile bankanın şubelerine başvurulmasına gerek kalmadan nakit avans özelliğinden faydalanma hakkına da otomatik olarak sahip olmuş olurlar.

Ayrıca İNG Bank Cepten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank SMS Yöntemi İle Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank’ın SMS yöntemi ile kredi kartı başvurusunda bulunmak için yalnızca bankanın istediği kriterlere bağlı olarak atılacak olan bir SMS ile kredi kartı almak mümkün hale gelmiştir. SMS yöntemi ile yapılan kredi kartı başvurularının olumlu sonuçlanması halinde müşterilerin banka şubesine gitmesine de gerek olmadan, onaylanan kredi kartı başvuruları banka tarafından müşterilere kargo ile teslim edilir. Kredi Kartına şifre oluşturmak için ise aralarında birer boşluk bırakılarak. Şifre, oluşturulmak istenilen dört haneli şifre, şifre alınmak istenen kartın son dört hanesi ve arkasında bulunan güvenlik kodunun son üç hanesi yazıp 1953’e sms gönderilerek kredi kartının şifresi de bankaya gitmeden oluşturulabilir. 

Şekerbank SMS Yöntemi İle Şeker Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank’tan SMS ile şeker kart başvurusunda bulunmak için müşterilerin yapması gereken tek adım; bankanın belirlediği kriterlere uygun olarak kısa mesaj oluşturmak ve bu mesajı bankanın ilgili numarasına göndermektir. Sms ile anında Şeker Kart başvurusu yapmak için SEKERKART boşluk kimlik numarasıı yazıp 1953’e gönderilmesi gerekmektedir. Bu sayede kolayca şeker kart başvurusunda bulunabilir ve başvuruların olumlu sonuçlanması halinde şeker kart banka tarafından müşteriye kargo yolu ile gönderilebilir. Müşterinin bankada mevcut müşteri olması halinde banka şubesine gitmesine gerek kalmadan kart teslimi yapılır.

Şekerbank SMS İle Kredi Kartı Limiti Sorgulanabilir Mi?

sekerbank kredi islemleri

Şekerbank müşterileri SMS yöntemini kullanarak kredi kartı limitlerini sorgulayabilirler. Kredi kartı limitleri farklı birçok yöntemle sorgulanabildiği gibi SMS yöntemi ile de hızlı ve kolayca sorgulanabilir. Şekerbank’ın mevcut müşterisi olan kişiler tek bir kısa mesaj ile kredi kartlarının limitlerini sorgulamak mümkündür. SMS ile kredi kartı limiti sorgulamak için KKLIMIT yazıp bir boşluk bırakılması gerekir ve kredi kartı numarasının son dört rakamının yazılarak 1953’e gönderilmesi gerekir, böylece kredi kartı limiti sorgulama işlemi de tamamlanmış olacaktır.

Ayrıca Engelli Maaşı Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank SMS Yöntemi İle Başvuru Yapılan Kredilerin Özellikleri Neler?

Şekerbank üzerinden SMS ile yapılan kredi başvurularının tüm müşterilere özel birçok özelliği, kampanyası ve avantajı bulunur. Bu krediler için en önemli olanlar ise vade aylarıdır. Vadeye göre değişiklik gösteren faiz oranları 3-24 ay vade için %1,72 olarak belirlenmiş, 25-36 ay vadeli kredi başvurularında ise uygulanacak faiz %1,73’tür. SMS ile yapılan başvuruların sonrasında kredilerin alınabilmesi için şubeye gidilmesi gerekir. Bunun yanında Şekerbank, SMS ile kredi başvurusu yapan müşterilerine mecburi olarak yaşam sigortası da yapmaktadır. Kredi çeken müşterilerden bu yaşam kredisi poliçesinin senelik tutarı da temin ediliyor. Şekerbank SMS ile kredi başvurusunda ilk adım 1953 SMS bankacılığı numarasına kısa mesaj çekmektir. Kredi talebinde bulunan kişinin kredi puanı ve diğer şartları sağlayıp sağlamadığına bakılarak kredi alıp alamayacağına karar verilir. Böylece banka kısa bir süre içerisinde müşterinin SMS başvurusuna yanıt vererek olumlu veya olumsuz bir dönüş sağlar. SMS ile yapılan başvurularda müşterilerin banka sırasında uzun kuyruklar beklemesine veya buna zaman ayırmasına gerek kalmadan yalnızca bir mesaj ile başvurularını tamamlayabilmesi de birçok sorunu ortadan kaldıran bir avantajdır.