• YARIM ALTIN
  8.142,00
  % -0,18
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1930
  % 0,03
 • € EURO
  34,9663
  % -0,09
 • £ POUND
  40,9506
  % 0,00
 • ¥ YUAN
  4,4489
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3573
  % 0,51
 • BITCOIN/TL
  2258606,281
  % 3,64
 • BIST 100
  %

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Binance hesabı kripto para piyasasında alım ve satım işlemlerinin yapılması için aracı olarak kullanılan bir kripto para uygulamasıdır. Kişilerin Binance üzerinden hesap açması ve içerisinde para yatırarak kripto para alıp satması mümkün hale gelir. Kişilerin alım satım işlemine başlayabilmeleri için öncelikle Binance üzerinden hesap oluşturmaları gerekmektedir. Binance üzerinden hesap oluşturmak için yapılması gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlar sırasıyla aşağıdaki gibidir:

 • Binance sayfasına giriş yapmanız ve ardından hesap oluştur seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • Hesap oluşturma ekranı karşınıza geldiğinde ya e-mail yolu ile ya da telefon numarası ile hesap oluşturmanız mümkündür.
 • Eğer e-mail ile hesap oluşturuyorsanız giriş yapacağınız e-mail adresini girmeniz gerekmektedir.
 • E-mail adresinin girilmesinin ardından en az 8 haneden oluşacak bir şifre belirlemeniz gerekmektedir.
 • Şifrenin belirlenmesi ile alt kısımda bulunan kayıt ol seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Ardından robot doğrulaması için karşınızda bir puzzle parçası ve puzzle parçasını sürüklemeniz gereken bir yer açılacaktır. Farenizin sol tuşuna basılı tutarak puzzle parçasını olması gerektiği yere sürüklemelisiniz. Bu işlemin arından robot doğrulaması aktif olacaktır.
 • Yeni açılan sayfada onay kodu girmeniz gerekmektedir. Kayıt ol seçeneğine tıklamanızın ardından girmiş olduğunuz e-mail adresine onay kodu gönderilecektir. Onay kodunu bu yeni açılan sayfaya yazmanız ve devam etmeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki işlemlerin sırasıyla gerçekleştirilmesinin ardından Binance hesabı açılmış olacaktır. Binance hesabının açılmasının ardından yapılması gerek işlem ise ekrana gelecek olan iki aşamalı doğrulamadan birini aktif etmeniz gerekmesidir.

SMS ve Google Authentication olmak üzere iki farklı güvenlik doğrulaması bulunmaktadır. Kişilerin telefonlarına indirecekleri Google Authentication uygulaması ile güvenliğinizi bir üst noktaya taşımanız mümkündür. Ayrıca SMS onayı ile güvenlik doğrulaması yapmanız mümkündür. Telefon numaranızı girmenizin ardından gelen güvenlik kodunu açılan pencereye girmeniz gereklidir. Bu sayede sadece şifrenizi girmeniz yeterli olmayacak aynı zamanda telefonunuza SMS olarak gelen doğrulama kodunun girilmediği durumlarda hesabınıza erişim sağlanamayacaktır. Böylece hesap bilgileriniz başkasının eline geçmiş olsa dahi Binance’ın sağladığı bu doğrulama sayesinde telefonunuza gelen SMS içerisinde yer alan kodun girilmediği durumlarda hesaba erişim sağlanamayacaktır.

Binance Hesabı Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance hesabının açılmasının ardından para yatırmak ve yatırılan para ile kripto para almak için binance hesabında bulunan “deposit” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Binance hesabına sadece Papara ile para yatırılmaktadır. Ancak bu noktada ikinci bir alternatif kişilere sunulmuştur. Kişilerin Paribu ya da BtcTurk gibi borsalardan Türk Lirasına karşılık kripto para almaları ve bu kripto paraları Binance hesaplarına aktarmaları mümkündür. Bunun için yapılması gereken işlem BtcTurk PRO’ya üye olmak ve para yatırarak herhangi bir kripto paraya yatırım yapmak gerekmektedir. Hesap üzerinden alınan kripto paralar Binance hesabına aktarılabilir ve kişiler Binance üzerinden kripto paralarını satarak tekrar işlem yapabilmek adına kripto paralarını Türk Lirasına çevirebilirler. Herhangi bir kripto para borsasından alınan coinin Binance hesabına aktarılması için kişinin Binance hesabına giriş yapıp bakiye kısmına girmesi gerekmektedir. Bu bölümde Bitcoin ve diğer tüm coinler için yatırma adreslerinin görünmesi söz konusudur. Paranın Binance üzerine aktarılmasının ardından kolaylıkla alım satım işlemlerine başlanabilmesi mümkündür.

Borsada KAP ne demek? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Binance Hesabı Alım Satım İşlemi Nasıl Yapılır?

alim satim binance hesabi

Binance uygulamasına Papara ya da coinler yardımıyla para yatırılmasının ardından yatırım yapma işlemine başlanabilir. Bunun için kişilerin yatırdığı parayı yatırım yapmak için coin araştırmasına girmesi gerekmektedir. Kişinin kazanacağını düşündüğü kripto parayı alabilmesin için al – sat kısmına girmesi ve yatırım yapacağı kripto parayı bulması gerekmektedir. Kişinin alım tuşuna basmasının ardından o anki fiyat üzerinden seçilen kripto para hesaba alınır. Kripto paranın değerinin artması durumunda sat seçeneğine tıklanarak kolaylıkla alınan kripto para satılabilir ve yerine tekrardan kripto para alınabilir. Kişilerin yatırım yapması için hesaplarında paralarının bulunması gerekmektedir. Alım satım işlemleri için Binance az da olsa bir komisyon keser.

Binance Hesabı İşlem Ara yüzünde Neler Bulunur?

Binance hesabı sayfasına giriş yapılamasının ardından sol üst bölümde bulunan temel veya gelişmiş işlem seçeneklerinden birini seçerek işlem yapmanızı daha kolay hale getirmeniz mümkündür. Binance’de bulunan gelişmiş işlem arayüzü sayesinde yatırım yapacak kişilerin rahatlıkla işlem yapması amaçlanmıştır. Bu sayede kişiler yatırım yapacakları kripto paraları daha iyi analiz edebilir ve yatırımlarından kârlı bir şekilde ayrılmaları mümkün hale gelir. Kişilerin kolay işlem yapabilmesi ve kripto paraları rahatlıkla analiz edebilmesi için ara yüzde bulunan seçenekler aşağıdaki gibidir:

 • İşlem grafikleri,
 • Sipariş ve işlem geçmişi,
 • Kripto para biriminin seçim ekranı,
 • Sipariş defteri ve limiti,
 • Market,
 • Stop emirleri.

Yukarıdaki seçenekler arayüzde bulunan ve kişilerin rahatlıkla işlem yapabilmesi adına konulmuş seçeneklerdir. Binance uygulamasından işlem yapan kişiler işlemlerini gelişmiş arayüz sayesinde kolaylıkla yapabilir ve yatırımlarından kâr ile ayrılabilir.

BNB Kullanımıyla Tasarruf Sağlamak

Binance’nin kendi sanal parası olarak karşımıza çıkan BNB ile ödeme işlemi gerçekleştirmek kullanıcılar için tasarruflu bir seçenek olabilir. BNB ile gerçekleştirilen ödemelerde işlem ücretleri bakımından uygulanan %50 oranındaki indirim kullanıcılar için BNB kullanımını daha tasarruflu sağlamasına yardımcı olmaktadır. Eğer kullanıcılar işlemlerini düzenli olarak gerçekleştiriyorsa bu durumda söz konusu işlemler esnasında BNB kullanımı oldukça kârlı bir seçenek olacaktır. Zira elde edilen %50 oranındaki indirim düzenli olarak işlem gerçekleştiren kullanıcılar için iyi bir tasarruf olacaktır.

BNB Ödemesi Nasıl Yapılır?

bnb ucreti nasil odenir

BNB ile ödeme yöntemini kullanarak işlem gerçekleştirmek için öncelikle hesabınızda BNB coin bulunması gerekmektedir. Eğer hesabınızda BNB coin bulunuyorsa bu durumda işlem masraflarında BNB ödemesi gerçekleştirmek de mümkün olmaktadır. Fakat hesabınızda BNB coin bulundurmak işlem masraflarını BNB ile ödemeye yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda Binance kullanıcılarının ayarlar seçeneği üzerinden söz konusu olan seçeneği de aktif etmesi gerekmektedir. Bu seçenek aktif edildiğinde kullanıcılar BNB ile işlem masrafı ödeme işlemi gerçekleştirebilir.

Binance Hesabında Daha Fazla Bitcoin Çekmek

Binance ile çekilebilecek günlük bitcoin miktarı yalnızca 2 bitcoin olmaktadır. Fakat bazı ayarlamalar akabinde kişiler günlük olarak 2 bitcoin tutarından daha fazla bitcoin çekebilir. Bunun için yapılması gereken kişilerin ikametgâh belgesini ve kimlik kartını göndermektir. Kişiler ikametgâh belgesini, kimlik belgesini ve talep durumunda herhangi bir belgenin daha gönderimini sağlayarak günde söz konusu olan miktardan daha fazla bitcoin çekebilir.

Esnaf kredisi veren bankalar Yazsına da göz atabilirsiniz.

Binance Hesabı Ek Güvenlik Ayarları

Güvenlik bakımından kullanıcılarını tatmin edecek düzeyde korumalı olan Binance, aynı zamanda ek ayarlamalar yapılarak daha kullanıcılarına güvenli bir kullanım imkânı sunmaktadır. Söz konusu olan bu ek ayarlama ise Google Authenticator ve SMS doğrulaması olmaktadır. İki faktörlü kimlik doğrulama ayarlaması yapılmasının akabinde kullanıcıların Binance hesapları daha korumalı ve güvenli bir biçim kazanır. Bahsi geçen bu iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ederek kullanıcılar hesapları için daha korumalı bir güvenlik önlemi sağlayabilir.