• YARIM ALTIN
  8.151,00
  % -0,59
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1945
  % 0,04
 • € EURO
  35,0204
  % 0,07
 • £ POUND
  40,9871
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4499
  % -0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3559
  % 0,10
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Mars Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Mars Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Marsccoin kripto para birimleri arasında yer alır. Kripto para piyasasında pek çok para birimi bulunuyor olsa da Marscoin’in özellikle son zamanlarda dikkat çektiği görülür. Bunun sebebi, değerlenme grafiğindeki çıkışlar dolayısıyla yatırıma pek uygun olması sayılmaz. Çünkü Mars Coin yakın bir zamanda elde etmiş olduğu değer artışını Elon Musk’ın attığı bir tweet sayesinde kazanmıştır.

Bitcoin yatırımcılığı ile yakından ilgilenen Elon Musk, binlerce kripto para kullanıcısının yanlış anladığı söz konusu tweet sayesinde bu para biriminin değerini bir süreliğine de olsa ciddi ölçüde yükseltmiştir.

Mars Coin Nasıl Alınır?

Mars Coin satın alma işlemleri, bu kripto para birimini destekleyen borsalar üzerinden gerçekleştirilebilir. Söz konusu işlemleri başarıyla tamamlayabilmek için ise ilgili sistemler üzerinden kayıt oluşturmak ve oralara bakiye tanımlamak gerekir.

Mars Coin Hangi Borsalarda Bulunur?

Mars Coin’i satın almak isteyen yatırımcılar için en fazla hizmet sunan borsalar Finexbox ve Folgory borsalarıdır. Ayrıca Mars Coin borsaları arasında XT ile Dex – Trade’ın da mevcut olduğu söylenebilir.

Binance vadeli işlemler (Binance Futures) nasıl kullanılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Mars Coin Satın Almak Mantıklı Mıdır?

mars coin yukseliyor mu

Mars Coin Elon Musk tarafından atılan bir tweet aracılığı ile büyük bir değer yükselişi yaşamış olsa da Mayıs 2021 itibariyle düşük seviyelerdedir. Örneğin 19 – 20 Mayıs 2021 tarihinde bu kripto para biriminin 24 saatlik değer düşüş oranı tam olarak yüzde 24.99 seviyesindedir. Bunun gibi daha pek çok ani değer düşüşleri, Mars Coin değer çizelgesinde oldukça fazla miktarda mevcuttur.

Yani bu coin türü, yatırım yapmak için kesiinlikle güvenilir sayılmaz. Hatta pek çok kripto para kullanıcısının büyük varlık kayıpları yaşamasına sebep olduğu için en az tercih edilen coin’lerden bir tanesidir. Bunu açıkça gösteren durum ise 20 Mayıs 2021 tarihinden itibaren piyasa sıralamasının 4281. sırasında yer alıyor oluşudur.

1 Mars Coin Kaç Dolardır?

1 Mars Coin’in Mayıs 2021 itibariyle karşılık geldiği maksimum değer, Amerikan Doları bazında tam olarak 0.08932’dir. Söz konusu kripto para biriminin bu kadar düşük bir değere sahip olması, yatırım yapmaya uygun bir coin olmadığını gösteren en önemli detaydır.

Bununla birlikte, Marscoin Dolar değeri bakımından en fazla 2.50 Amerikan Doları seviyesine çıkabilmiştir. Bu ani çıkış ise 16 Şubat 2021 tarihli Elon Musk tweet’i aracılığıyla gerçekleşmiştir. Maksimum değere ulaşmasının yaklaşık olarak bir ay öncesinde yani 19 Ocak 2021 tarihinde Mars Coin’in en düşük değere sahip olduğu görülür. Yani sadece 1 ay içerisinde en düşük değer aralığından en yüksek değer aralığına ulaşabilmesinden dolayı Marscoin güvenilir sayılmaz.

1 Mars Coin Kaç TL’dir?

Mars Coin TL bazında oldukça düşük bir değere sahiptir. 20 Mayıs 2021 tarihi itibariyle coin’in karşılık geldiği Dolar değeri üzerinden hesaplama yapıldığında, 1 Mars Coin’in 0.75 TL olduğu görülebilir. Ayrıca bu kripto para değerleri kesinlikle sabit olmayıp her saat hatta her saniye değişim gösterir. Fakat genel olarak incelendiğinde Mars Coin’in sahip olduğu değer son derece düşük bir durumdadır.

Elon Musk Mars Coin Hakkında Ne Dedi?

Elon Musk, bilindiği üzere Dogecoin ile yakından ilgilenmekte olan en büyük yatırımcılar arasında bulunur. 16 Şubat 2021 tarihinde resmî Twitter hesabından paylaştığı bir yazıda, Dogecoin hesaplarını iptal ederek piyasanın biraz da olsa sakinleşmesine katkı sunanlar için gerçek Dolar ödemesi yapacağını söylemiştir. Bu tweet’in üzerine pek çok takipçi ise kripto para piyasası hakkındaki düşüncelerini onla paylaşmaya başlamıştır.

Söz konusu tweet’in altına yapılan yorumlardan özellikle birisi çok fazla beğenilmiş ve retweet’lenmiştir. Elon Musk’ın ilgili tweet’i altına yorum yaptığı tarihte “MansourShahrokh” kullanıcı adını kullanan bir kimse, çeşitli kripto para birimlerinin piyasa durumunu yönlendirme gibi şeylerle uğraşmaktansa “Elon Coin” adlı bir para birimi icat etmesini Elon Musk’a önermiştir. Bunun üzerine Musk, gerekmesi halinde bunu yapacağı yanıtını vermiştir. “CZ_Binance” kullanıcı adına sahip bir başkası, kurulacak olan yeni kripto para biriminin “MarsCoin” adını almasını talep etmiş ve bu talebi büyük ilgi görmüştür.

Fakat burada söz edilen Mars ismi, Elon Musk’ın Mars gezegeni ile alakalı bilimsel çalışmalarına bir atıftan ibaretken yanlış anlaşılarak bir yatırım tavsiyesi zannedilmiştir. Bunun üzerine pek çok yatırımcı, Elon Musk’ın da beğendiği ve bir tweet ile onayladığı bu isim önerisini yanlış anlayarak bir gecede Marscoin’e yüklü yatırımlar yapmıştır.

Mars Coin Ne Zaman Piyasaya Çıktı?

Mars Coin’in aktif olarak kullanılmaya başladığı yıl 2014’tür. Yani bu coin 2021 itibariyle, yaklaşık 7 yıldır kullanımda olan bir kripto para çeşididir.

Safe Mars Coin Nedir?

safe mars coin tanimi

Safe Mars Coin ve Mars Coin birbiri ile çoğu zaman karıştırılabilen iki farklı kripto para birimidir. Yani bu para birimleri arasında, isim benzerliği haricinde herhangi bir bağlantı mevcut sayılmaz. Hatta işleyiş bakımından bunlar arasında önemli farklar olduğunu söylemek mümkündür. Örneğin Safermars Coin daha çok likidite havuzu oluşturmaya yönelik kullanılan bir platformdur. Yani kripto para yatırımcıları bu platform üzerinden varlıklarını cüzdanlarına kilitleyip likidite havuzlarına aktarırlar ve diğer kullanıcılara borç vererek belli meblağlarda ödül elde ederler.

Ayrıca 2021 yılının Mayıs ayı sonlarında Marscoin yaklaşık olarak piyasanın 4000’li sıralarında bulunurken; Safe Mars Coin’in aynı süre zarfında yer aldığı sıralama ise 2000’li sıralardır. 

MainNet nedir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Safe Mars Coin Nereden ve Nasıl Alınabilir?

Safe Mars Coin satın alma işlemleri şu anda iki farklı borsa üzerinden yürütülür. Söz konusu borsalardan birincisi yani en çok tercih edileni Krep piyasasıdır. Bununla birlikte Julswap piyasası kullanılarak da Safemars Coin alımı gerçekleştirmek mümkündür.