• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

VeChain Nedir? Tarihçesi

VeChain Nedir? Tarihçesi

VeChain (VEN/VET)   , iş ekosistemini bütünleştirmeyi amaçlayan bir servis ve blok zincir kuruluşu olarak faaliyet gösterir. Bu ekosistemdeki bütün veri ve bildirim sistemi tamamen şeffaf bir şekilde uygulanmakta olup, sistemin bilgi akışı verimli işbirliği esasına dayanır. Yüksek hızdaki kazandırmayı hedefleyen proje henüz iki yaşındadır ve daha şimdiden çalışan tüm ürünlerini kullanan devasa bir müşteri ağına sahiptir. VeChain teknolojisi lüks ürün,  gıda,  lojistik, tarımcılık,  ilaç gibi pek çok konuda endüstriyel hizmet vermeye devam etmektedir. Yüksek teknoloji ağıyla tedarik zinciri kuran sistem, ürünleri takip ederek, özgürce tüm platformlarda yer alan ürün stoklarını özgün bir şekilde piyasaya sunmaktadır. Ürünlerin kalitesini de belirleme potansiyeline sahip olan VeChain, gıda ürünlerini kalite ve güvenlik esası gereğince kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır. VeChain başlangıçta tedarik zinciri olarak kurulmuşsa da zamanla sistem, DApp platformunu kurmayı başaran profesyonel bir hizmet ağına sahip olmuştur.

VeChain Tedarik Zinciri Güvenli mi?

Ve Chain tedarik zinciri blok zincir teknolojisi ve ürün takip sistemi ile kendi ürettikleri chip’i bir arada kullanmayı bilen profesyonel bir platformdur. Bu akıllı chip ağına sahip olan VeChain, chip NFC Chipleri, RFID okuyucusu veya QR kodlar vasıtasıyla IOT öğelerine uygulanarak faaliyet göstermektedir. Teknolojik olarak oldukça ilgi çeken bir endüstri ağına sahip olan sistem, ürün kalitesini garanti etmek için çok önemli servis teknikleri ile yönetilmektedir. VeChain piyasada yer alan diğer blok zincir şirketlerinde olduğu gibi güven ihtiyacını da ortadan kaldırmaktadır. Sürecin bütün aşamasında akıllı chip kullanarak emin olmak istediğiniz tüm ürünleri taratabilirsiniz. Blok zincir kaydınızı değiştirilemez şekilde tutan defterlerde muhafaza edildiği için aldığınız ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

VeChain Tedarik Zinciri Lojistiği Nedir?

VeChain tedarik zincir lojistiği,  taklit ürünlerden korunmayı hedef alır.  Basitleştirilmiş olan ürün takibi lojistik ağıyla işletmeden işletemeye değişen bir yapı sistemi ile yapılmaktadır. Ürün takibini tedarik zinciri ile yapmak isteyen kişiler için oldukça zorlayıcı olan manuel girişleri bu sayede daha kolay bir şekilde çözülmektedir. VeChain ile ürünlerin akıllı cihiplerini tarattığınızda o ürüne ait bütün verileri güvenlikli bir şekil görebilirsiniz.  İşlemlerde ürün bilgilerinin doğruluğu kesin ve emin bir şekilde ispatlanır.

ChainLink nedir? Tarihçesi Yazısını inceleyebilirsiniz.

VeChain Thor Nedir?

vechain thor coin

Ve Chain Tor, kuruluşu tedarik zincirinin de ötesine geçerek Ethereeum gibi DApp hizmetlerinde görülmektedir. Aktif olarak kurulan bu yeni platformu iki farklı tekenle kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki VeChain Tokens(VET),ikincisi Thor Power(THOR)  ‘dur.

VeChain Tokens; VET şirket ve işletmeler tarafından iş aktivitesi blok zincirinde kullanılır. Sistem, blokları yönetmek için tercih edilen akıllı ödeme para birimi olarak piyasadaki yerini almıştır. Elinde VET bulunduran şirketler VeChain Thor blok zincirinden daha yüksek öncelik elde ederek daha yüksek hakka sahip olacak şekilde piyasada faaliyet göstermektedir.

Thor Power (THOR), VET sahiplerine akıllı kontrat tasarlamak için blok zincirinden yer alan Dapp’leri yürütür. Tıpkı NEO ‘nunu elinde bulunduran kullanıcılara GAS vermesi gibi THOR verilerek te yüksek hacimli işlemler yapılır. 

VeChain Nodelar Nedir?

vhechain blok zinciri

VeChain Nodelar; Thor blok zinciri ekosistemi içinde yer alan güvenlik ağı gelişmiş teknik bir hizmettir.  Nodealr blok zincirini sürdürerek THOR biçiminde ödüllendirilir. Tuttukları VET ve işlemlerine bağlı olarak oluşturulan toplamda 4 çeşit Nodelar yer almaktadır. Nodelar kullanım alanlarına göre şu şekilde sınıflandırılmıştır:

 • Güç Nodeları: 10 günlük varlık süresi gösterenler (minimum 1000 VET )
 • Fırtına Nodeları: 20 günlük varlık süresi gösterir.( minimum 50000 VET)
 • Mjolnir Master nodeaları: 30 günlük varlık süresi gösterir. (minimum 150000VET)
 • Thrudheim Madern nodeları: 12/21/17 başlangıçlı varlık gösterir. (Minimum 250000 VET)
 • 2, 3, 4. sıradaki nodealar bünyelerinde VET barındırdığı için alacaklar THOR’a ek olarak Ve Chain kuruluşu THO havuzunda ödüllendirilerek işleme alınır.

VeChain Takımı Nasıldır?

VeChain takımı en büyük blok zincir şirketlerinden olan Bitse’nin yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. Singapur merkezli olan Ve China takımı 150  ‘den çok sayıda bilgi, yetenek ve teknik kaliteye sahip ekip üyesi yer almaktadır. CEO Sunny Lu’nun kariyer hayatı boyunca devasa lüks ve teknik donanıma sahip bilgi teknoloji ağı gelişmiş bilgi sistem projesi içinde yer almıştır. Hatta kendisi Lous Vuittn China’nın eski CIO’sunun adını tüm dünyaya duyurmuştur. CFO Jie Zhang 17 yıl bilgi teknolojisi sigortası ağında çalışarak hizmet vermekledir. Danışman olarak faaliyet gösteren Zhang,   Bo Shen Fenbushi Capital’in de kurucularındandır.

VeChain endüstride işini en iyi yapan blok zincir kuruluşlarının başında gelir. Deneyimsel olarak oldukça gelişmiş olan sistem, sayısız işlevsel ürün kullanır. müşterilerin yanı sıra endüstriden pek çok işlem ve dijital kuruma hizmet veren kaliteli teknik ağ sisteminde sahiptir.  Sistem, Pwc ve Çin hükümetiyle ortaklık kurarak küresel ağda gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.  Yakın tarihte BMW ortaklığı gibi uzun vadede iyi işler yapmaya odaklı olarak gelişen işbirlikçi faaliyetline ise son hız devam etmiştir. Dapp alanına girerek kendi iş ihtiyaçlarını blok zincir çözümlemeleriyle buluşturmak isteyen müşteriler için oldukça faydalı tekno gelişim ağı hizmetlerine sahiptir. Veçhim kendi mahiyetine 30 Haziran’da geçerek aktif hizmet ağını teknolojik ürün hizmet kapasitesiyle kullanıcılarına duyurmaya devam etmektedir.

Litecoin nedir? Tarihçesi yazısını da inceleyebilirsiniz.

VeChain’in İşlem Gördüğü Önemli Borsalar Hangileridir?

VeChain’in işlem gördüğü önemli borsa hizmetleri şunladır:

 • Lbank
 • Binance
 • Huobi
 • Bithumb
 • Kucoin

VeChain’in İş Sektörleri Hangileridir?

VeChain’in aktif olduğu iş sektörleri kripto paralar, otomobil endüstrisi, sigorta şirketi, hizmet ortakları, yetkili ve otomobil satıcıları gibi çeşitli kişi ve iş kollarıdır. Tedarik zincir yönetiminde kalite esası gereğince etkin kullanım güvencesi sunan sistem, aslında çok daha fazla sektörde söz sahibidir.  Ethereum platformu çeşitli merkezi olmayan uygulamalarına teknik çalışma desteği sunmaktadır.  Blockhain gibi destek bulut hizmetini kullanan çeşitli sektör ve iş disiplini için her işlem kaydını kaliteli bir şekilde düzenlemektedir. Özelleştirilmiş NFC çip modelleriyle kendi deri ürününe yerleşerek müşteriler tarafından gerçek ürün doğrulama güvencesine  sahiptir. Avrupa lüks markası ile ortaklığı bulunan şirket, otomobil endüstrisine detaylı inşaatçılar tarafından Blochoin yüklemesi yapmaktadır. Araba servis, yedek parça teknik araç gereçleri ve bunların değişimi, orijinallik kazandırma ve kaza kayıtları sigorta detayları gibi tüm veri ağı da Blockhain’e yüklenerek yerleştirilmektedir. Verilen tüm bu bilgi akışı sigorta şirketi başta olmak üzere hizmet ortaklığı, yetkili, otomobil satıcıları gibi taraflar için de son derece hayati öneme sahiptir.  VeChain tarım sektörü için de doğru ve gerçek zamanlı bir veri toplama ağına sahiptir. Üstün çiftlik üretimine yardımcı olarak çiftlik ortamını korunaklı bir gözetim sistemi sağlamak için çalışır. İzleme yöntemi VeChain tarafından geliştirilerek, teknik cihazlar mümkün olduğunda senkronize edilerek çalıştırılmaktadır.

VeChain ağı kripto para ağının yanı sıra VEN, BigOne, Binance, Coss gibi HİTBTC’yi de içine alan kripto paraların işlem gördüğü borsada yükselişle geçmektedir. VEN, itibari para ile doğrudan satın alınması mümkün değilken, özellikle Bitçoin, Rthereum gibi diğer kripto paralar yoluyla satın alınabilmektedir. Teknolojik güvenlik sunan online uygulamalarında ve borsa araştırmalarında VeChain küresel piyasa değeri açısından 15 sıraya yerleşerek yükselişe geçmiştir.