• YARIM ALTIN
  8.177,00
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2033
  % 0,06
 • € EURO
  35,0361
  % 0,06
 • £ POUND
  40,9857
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  4,4469
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3556
  % 0,01
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Arsa kredisi veren bankalar Ziraat bankası eksper değerinin  %50 ‘sine, TEB eksper değerinin %60’ına, Şeker bank eksper değerinin %50’sine, Albaraka Türk eksper değerinin  %100’üne eşit olacak şekilde kredi desteği verir. Arsa kredisi veren bankalar kapsamında İş Bankası eksper değerinin  %50’sine, Vakıfbank, Vakıf Katılım, eksper değerinin  %100’üne, Ziraat Katılım eksper değerinin  %50’sine eşittir. Almak istediğiniz arsanın eksper değerleri 100.000 TL ise banka size %60 oranında kredi kullanma imkanı tanımaktadır. Bankadan alacağınız kredi limit tutarı ise 60.000 TL ile sınırlıdır. Arsa kredisinden faydalanmak için banka 2 yöntem kullanmaktadır. İlk olarak banka müşterilerin satın alacakları arsanın imarlı olması halinde, arsaya verilen kredi karşılığında ipotek koydurarak kredi desteği sağlamaktadır.

Satın alınacak arsanın herhangi bir imar planı bulunmuyorsa ve üzerinize kayıtlı olan başka taşınmazı ipotek altına alınarak arsa kredisi desteği verilir. İkinci olarak satın aldığınız arsanın bir imar planı yoksa ve üzerinize kayıtlı olan başka taşınmazları ipotek ederek arsa kredisi avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bankaların arsa kredisi vermek için müşterilerinden talep ettiği temel koşullar maddeler halinde belirtilmekte, kredinin genel mahiyeti bankalar arasında değişiklik göstermektedir.  Arsanın ekspertiz değerinin %50 ya da  %75’ine hatta %100’üne kadar bile kredi desteği sağlanabilmektedir. Bankalar kredi için ev karşılığı ya da arsa ipoteği karşılığında kredi finansman desteği sunmaktadır. 

İpotekli Arsa Kredisi Nedir?

arsa ipoteki ne anlama gelir

İpotekli arsa kredisi kişinin kendisine ya da üçüncü şahsa yönelik olarak ipotek gösterilerek daha büyük miktarlarda nakit ihtiyacını karşılamak üzere verilen kredilerdir. Kredi belirli ve düzenli bir gelire sahip olan kişilerce kullanılır. Krediyi kullanan kişiye hayat sigortası güvencesi verilir. Kredinin limiti ipotek alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin %75‘i ile sınırlı olacak şekilde yapılandırılmıştır. İmarlı ve imarsız arsaların her ikisi için de ipotek gösterilmelidir. Satın alınan arazi imarlı yapıda ise, banka araziye ipotek koydurarak işlem görmektedir. Banka; yapı imarlı değilse hali hazırda bulunan gayrimenkulün ipotek gösterilmesini isteyecektir. Müşteri ve banka arasında kurulan güven ve teminat gösterme süreci ipotek işlemi ile garanti altına alınmaktadır. İpotek karşılığında arsa kredisi alınacağı gibi, arsayı ipotek ettirerek te taksitli ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir.

Uniswap Nedir? Yazısını inceleyebilirsiniz

Vakıfbank Arsa İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Vakıfbank arsa ipotek karşılığı taksiti ihtiyaç kredisi kişinin kendi adına ya da üçüncü kişiler adına ait olan arsayı kullanmak için alınan krediye karşılık ipotek gösterilen para değeridir. Bu sayede yüksek miktarlarda nakit ihtiyacını karşılayarak ödemelerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyaç kredilerden faydalanmak ve arsa kredisini kullanmak isteyen banka müşterileri, arsa ekspertiz raporunun yanı sıra arsa tapusuyla birlikte bankanın istediği tüm şartları da taşımalıdır. Vakıf bank arsa kredisi 50 bin liraya kadar %1,65 faiz oranı ile vadeli olarak kullanılır. Kullanıcılar tarafından tahsis edilen ücretler kredi tutarının binde beşi olduğu için tahsis bedeli, 250TL olarak belirlenmiştir.

Arsa Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Arsa kredisi faiz oranları tüm bankalarda arsa kredisi adı altında verilen bütün krediler için değişmektedir. Sadece faiz oranları da değil ekspertiz değerlerinin yüzdelerinde de çeşitli farklılıklar vardır. A bankası ekspertiz değeri için %50 oranında kredi desteği verirken,  B bankası kredinin %80 ‘ine kredi imkanı vermektedir. Bazı bankalar %100’e kadar arsa finansman desteği sağlayarak müşterilerin arsa taleplerine cevap vermektedir. Bu oranlar bankaların uyguladığı destek kredilerine ve kampanya modellerine göre yılın belirli dönemlerinde sürekli olarak değişmektedir. 

‘’%60 Ev Karşılığı’’ TEB Tarla Kredisi 

 TEB tarla kredisi arsa sahibi olmak isteyen banka müşterilerinin ikamet ettiği kendi evine karşılık sunduğu güvence karşılığı ev için hesaplanan ekspertiz değerinin %60 ‘ına kadar verilen kredilerdir.  Arsa kredisi veren bankalar içinde yer alan TEB, kredi verirken faiz oranı hareketliliğinden pek etkilenmemektedir. TEB’ten alacağınız arsa kredisi, faiz oranlarında meydana gelen düşüş ve yükselişlerden etkilenmemekte, krediye uygulanan vade farkı sürecinde sabit bir seyir izlemektedir.   Faiz oranlarından etkilenmeden kullanılan tarla kredisinin maksimum vadesi 36 ay olarak hesaplanmıştır.  Faiz oranı vade süresince sabit kalacaktır. Esnek ödeme imkânı sağlayan kredi banka müşterilerini zorlamadan işleme alınmaktadır.

Kredi başvurusu için;

 • Düzenli gelirinin olduğunu beyan eden resmi belgeler ibraz edilmelidir.
 • T.C kimlik belgesi ya da sürücü belgesi fotokopisine sahip olunmalıdır. 
 • İpotek edilecek malın fotokopisi çektirilmelidir.

Akbank Arsa Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Akbank arsa kredisi hesaplama işlemi için bankanın şubelerine ya da online bankacılık hizmetlerine başvuru yapmalısınız. Bankanın müşteri hizmetini arayarak ta kredi hakkında bilgi sahibi olabilir,   kredinin vade farkı ve ödeme süreci hakkında kafanıza takılan her konuda bankanın teknik destek biriminden yardım alabilirsiniz. Akbank kredi kapsamında, 84 ay vade imkânı ve aylık eşit taksitler olacak şekilde mahsul döneminde geri ödeme avantajı sunmaktadır.

Dogecoin nedir? Taihçesi Yazısına da göz atabilirsiniz.

Albaraka Türk Arsa Finansmanı

albaraka turk arsa kredisi nedir

Albaraka Türk arsa finansmanı arsa kredisi kapsamında gayrimenkule yatırım yapmayı hedefleyen banka kullanıcılarına sunulan maksimum 60 ay vadeli arsanın %100’üne kadar verilen desteklerdir. Bulunduğunuz bölgede Albaraka Türk şubesinin olması ve satın alacağınız arsanın belediye sınırları içinde faaliyet göstermesi gerekir. Finansman desteği sağlanacak arsa imarlı olmalıdır. Banka ekspertiz değerlerinin %100’üne kadar kredi kullandırmaktadır. Kredi kapsamında uygulanan maksimum vade seçeneği 60 aya kadardır. Aylık kâr oranı vadeleri değişmekte olup bankanın kendi kur politikaları bünyesinde sürekli güncellenmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankasından 100 bin TL kredi almanız halinde ödeyeceğiniz kredi tutarı 60 ay vadeli olup, finansman tutarı %1 oranında ücretlendirilerek tahsil edilir. 100 bin TL için 1000 TL ödeyebilirsiniz. Kredinin ekspertiz ücreti ise 1500 TL üzerinden alınmaktadır. 

Kredi başvurusunda bulunmak için en yakın Albaraka Türk şubesini ziyaret ederek, kredi başvuru formunu doldurarak, kredi destek kampanyası ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Kredinin kabul edilmesi için 18 yaşını doldurmuş, düzenli bir gelire sahip, Albaraka Türk Banka kullanıcısı olmanız gerekir. 

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Nedir?

Ziraat bankası arsa kredisi 5- 5000 bin TL tutarı için maksimum 36 ay vade farkı ve ekspertiz değerinin azami%50’sen kadar verilen kredilerdir. Bankadan kredi desteği alan kişiler krediyi ödemezlerse krediye konu olan arsaya hemen el konulacaktır. Arsa kredisini alan kişiler kredilerinin durumu ve geçmişteki kredi sicil bilgilerinin temiz olması gerekir. Arsa kredisi alacak olan banka müşterisi vade süreci boyunca Hayat Sigortası güvencesi sunulmaktadır. Ziraat bankası, 12 aydan 36 aya varıncaya kadar vade süresince tahsis ettiği arsa kredisi faiz oranlarını %1.00 olarak belirlemiştir.  Krediye uygulanan faiz oranları 36 aya kadar %1,00 oranındadır. 100 bin TL’ye kadar kredi başvurusu yapılması halinde ise ödeyeceğiniz aylık tutar bedeli, vade farkı seçeneklerine göre değişmektedir.

Banka bünyesinde talep edilen kredilerin tahsis ücreti kredi toplam tutarının %0,5’i kadar olacak şekilde alınmaktadır. Ziraat bankasından arsa kredisi almanız halinde ekspertiz değerinin %50 ‘sine kadar kredi avantajı sağlanmaktadır. Konut ipotek işlemleri için en fazla %80,iş yeri için %75 oranında, imarlı arsa değeri için de  %50 oranında ekspertiz alınmaktadır. Arsa kredisi veren bankalar içinde yer alan Ziraat Bankasının Ekspertiz tutarı 200 bin TL ise, 100 bin TL değerinde arsa kredisi verilmektedir.