• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2021 hangileridir?

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2021 hangileridir?

KOSGEB kredisi veren bankalar şunlardır:

 • Akbank
 • Ziraat bankası
 • Garanti BBVA
 • Denizbank
 • Yapı ve Kredi 
 • Halk Bankası 
 • QNB Finansbank
 • İş Bankası
 • Vakıflar Bankası

Halkbank KOSGEB Kredi Destekleri Nelerdir?

Halkbank KOSGEB kredi destekleri banka ve KOSGEB’in aralarında imzaladıkları protokol gereğince KOBİ’lere pek çok avantaj sağlamaktadır. KOSGEB kredisi veren bankalar2021 kapsamında kredi desteği veren Halkbank müşterilerine şu kredi hizmetlerini verir:

 • KOB finansman destek kredisi
 • Ar-Ge ve inovasyon kredileri 
 • İhracatçı KOBİ’lere destek kredileri 
 • Ticari kredi kartı 
 • Girişimci kredileri
 • Teminat mektubu 

Cardano Nedir? Tarihçesi yazısını inceleyebilirsiniz.

Halkbank Faizsiz Kredi Desteği Nasıl Alınır?

halkbank kosgeb destek

Halkbank faizsiz kredi desteği almak için banka şubelerine bizzat gidebilir ya da bankanın internet uygulaması üzerinden müşteri destek birimini arayabilirsiniz. Halkbank özellikle, kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren girişimci ve işletmelere, ustalık belgesine sahip olan yeni iş yeri kurma hayali taşıyan tüm esnaf ve girişimcilere kredi desteği vererek kendi işini kurmak isteyen herekse adeta umut ışığı olmuştur. Genç girişimci esnaf ve sanatkârlara kredi imkânı sunan banka faizsiz kredi seçeneğinin yanı sıra uzun vadede ödeme avantajı sunan pek çok kredi avantajı sunmaktadır

Halkbank KOSGEB Kredisi Ne Kadardır?

Halkbank KOSGEB kredisi destek paketi kapsamında 50 bin – 500 bin TL arasında değişmektedir.  Stratejik olarak öncelik verilen sektörlerdeki işletmelere özel olarak 500.000 TL’ye kadar kredi finansman desteği sağlayabilirsiniz. Söz konusu girişimciler kadın, genç, gazi, engelli, ya da birinci dereceden şehit yakını olanlar 70.000 TL’ye kadar kredi çekebilirler. İşletme kredilerinin vadesi 12 ile 18 ay arasına değişmektedir. Makine teçhizat kredilerinin vadeleri 12,18,24,30 ya da 36 ay vade seçeneklerine göre değişmektedir. Krediden faydalanmak için öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıtlı bir girişimci olarak hizmet veren bir işletme, firma sahibi olarak sisteme kayıt olmanız gerekir. 

Halkbank tarafından sağlanan diğer kredi türü ise 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamına alınan ve en az 1 yıllık ustalık belgesi olan kişilerin daha önce KOSGEB kredilerinden yararlanmamış olmalıdır. Esnaflar da kredi desteğinden faizsiz bir şeklide faydalanarak, kendi kuracağı iş modelleriyle yatırım yapmaya devam edebilirler.

Ziraat Bankası KOSGEB Destek Kredileri Kimlere Verilir?

Ziraat bankası KOSGEB destek kredisi KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan küçük orta ve büyük işletmelere, nakit ihtiyacı olan 18 yaşında büyük tüm girişimcilere verilmektedir. İndirimli faizsiz oranlarının yanı sıra vade seçenekleriyle de tercih edilen kredi, KOBİ’lere finansal destek sağlamaktadır. Kredilerin tamamını ya da bir kısmı; küçük orta ve büyük işletmeleri geliştirme ve Destek İdaresi Başkanlığı tarafından karşılanarak işletmelerin finansal ihtiyacı kolay bir şekilde giderilmektedir. KOSBEG destekli olan bu kredi, işletme ve kullanıcılarına acil ihracat finansman,  işletme sermayesi ve istihdam desteği sunmaya devam etmektedir.  

KOSGEB İle Genç Girişimcilere Faizsiz Kredi İmkânı 

KOSGEB ile genç girişimcilere kredi desteği için öncelikle kredi almadan önce KOSGEB’ten destek kredisi almamış olmamanız gerekir. KOSGEB girişimcilik eğitimini tamamlayan 30 yaşını aşmamış genç girişimcilerin iş kurmalarına destek verilmektedir. Bu kapsamda girişimcilere destek olmak amacıyla onaylanan sayısız özel ve kamu ölçekli proje alt yapı modelleri bulunmaktadır. Projelere özel olarak Halkbank’a başvuru yapılmasıyla 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi çekme avantajı sağlayabilirsiniz. Bu koşulları sağlayan her girişimci ve işletme sahibi %100 faiz indirimli kredi desteklerinden faydalanabilir.  

KOSGEB Kredisi Veren Bankların İstediği Belgeler Nelerdir?

KOSGEB kredisi veren bankaların müşterilerinden istediği belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdan fotokopisi  
 • Oda kayıt belgeleri  
 • Ticaret sicil belgesi
 • Vergi Levhası 
 • KOSGEB tarafından verilen belgeler 
 • İmza beyannamesi

Binance Coin nedir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

KOSGEB Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

KOSGEB kredisinden faydalanmak için şu şartların taşınması gerekir:

 • T.C vatandaşı olmak 
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Terör örgütü ile ilişiği olmamak 
 • KOSGEB girişimcilik eğitimlerine katılmış olmak 
 • KOSGEB girişimcilik eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamış olmak 

Halkbank KOSGEB KOBİ Finansman Destek Programı Nedir?

Halkbank KOSGEB KOBİ Finansman destek programı işyeri kurmak isteyen tüm girişimci ve işletmelere verilen gerekli finansal desteği sağlayan ve girişimcilerin eğitim sürecinden geçirilmesi hizmetidir. Kişilerin bu destek programından, faydalanabilmesi için muhakkak KOSGEB geleneksel girişimcilik eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamaları gerekir. KOSGEB kredisi veren bankalar 2021 bünyesinde destek programı veren bankanıneğitim süresi 32saat sürmektedir. Eğitime devam zorunluluğu bulunmaktadır. Destek programına katılmak için 30 yaşını aşmamak gerekir. Kişiler hazırladıkları iş planlarını ilgili kişilere sunmaktadır. İş planlarının başarılı olmasıyla bankadan 100 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlamak mümkün hale gelmektedir.  Gençler, iş planını onaylatarak işe başladıklarında, krediden faizsiz bir şekilde istifade edebilirler. O faizli KOSGEB kredileriyle iş kurma hayali kuran binlerce girişimci ve işletme KOBİ’leri iş hacimlerini genişlettikçe oldukça kârlı bir şekilde yatırım yapma avantajına sahip olabilirler.

Vakıfbank KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği 2021

kosgeb kredisi veren bankalar faizi

Vakıfbank KOSGEB faizsiz kredi desteği 2021, banka müşterilerine sunulan ‘’Halden Anlayan Kredi  ‘’  sloganı ile müşterilerine destek vermektedir. Bankanın amacı müşterilerine kredi sunmak değil, kredinin rahat bir şekilde ödenmesini sağlamaktır. Kredi limiti 50 bin TL ve 36 ay vade ile müşterilerine faizsiz kredi imkânı sunmaktadır. Krediyi 3 farklı şekilde ödeyebilirseniz. İster sabit, ister taksitli dilerseniz de değişen taksilerle kredilerinizi kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Yukarıda adı geçen bankaların pek çoğu müşterilerine esnaf kredisi vermektedir. Şu an itibariyle faizsiz kredi desteği veren KOSGEB ile protokol anlaşması imzalan tek banka Halkbank’tır. Ancak daha ideal ve küçük ölçekte faiz oranlarına sahip olan, uzun vadede ödeme seçeneği sunan kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

Albaraka Türk Faizsiz Esnaf Kredisi 

Albaraka Türk faizsiz esnaf kredisi ile iş kurmak isteyen ve iş potansiyelini büyütmek isteyenler için kredi desteği imkânı sunulmaktadır. Banka, kredinin  %80 ‘ine varan kefalet tutarları ile müşterilerinin güvence altına almaktadır. Albaraka Türk faizsiz bankacılık yerine kâr payı sistemini kullanan, vade seçeneğini oldukça uzun tutan bir katılım bankasıdır. Bankadan alacağınız KOSGEB destek kredisinin vadeleri 6 aydan 48 aya kadar değişmekte ödeme planınıza göre vade süresi uzatılıp kısaltılmaktadır. Nakit ya da nakit olmayan her türlü finansal gereksinimlerinizi karşılayan baka kredi desteğini TL cinsinden sunmaktadır. Tarım ve zirai faaliyetle aktif bir şekilde uğraşan bir girişimciyseniz, bu alanda işletme sahibiyseniz çiftçi, zanaatkâr ya da esnafsanız Kredi Garanti Fonundan destek alarak bankanın avantajlı kredi paketlerinden faydalanabilirsiniz.  Buradan alınan kefalet miktarları her işletme için 500 bin TL’den 1 milyona kadardır. Kefalet oranınız kâr payının 75’ini aşmamalıdır. Kefalet hizmetinden faydalanmak için size en yakın Albaraka Türk şubesine giderek banka yetkili personellerinden esnaf kredisi seçenekleri hakkında bilgi alabilir, ödeme güçlüğünüze göre kredinizi uzun vadede rahatça ödeyebilirsiniz.

KOBİ kredisi olarak bilinen esnaf kredilerini KOSGEB kapsamında alabilir, işetme portföyünüzü kısa zamanda yükselişe geçirerek tüm kaynaklarınızı etkin bir şekilde kullanabilir, işletmelerinizi makro ölçekte büyümeye devam edebilirsiniz. İş yerleriniz için açık ve lüzumlu masraflarının yanı sıra işletmeniz için ihtiyacınız olan nakit ihtiyacını karşılayabilir, KOSGEB kredisi veren bankalar 2021 aracılığıyla KOSGEB destek kredisinden güvenle faydalanabilirsiniz.